USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Strażacy przyjmują elektrośmieci

Aktualności

Kawałek plakatu
23.10
2023

Strażacy przyjmują elektrośmieci

Można zadbać o środowisko i wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną w Klinach w gminie Głusk. W piątek 20 października jednostka rozpoczęła zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, za który może otrzymać nagrody finansowe.

Do OSP można dostarczać: stare pralki, lodówki, komputery, telefony, sprzęt audio, telefony, wiertarki, piły, maszyny do szycia, gry video i konsole do gier oraz inne urządzenia na prąd lub na baterie.

Akcja potrwa do końca października, a jeśli ilość elektroodpadów będzie odpowiednio duża, druhowie mogą liczyć na nagrody finansowe, które chcą przeznaczyć na doskonalenie jednostki.

Zbiórka jest częścią ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Gdy chcesz o planetę dbać, elektrośmieci możesz nam dać! My je chętnie odbierzemy i przetwarzać wnet będziemy!". Akcję prowadzi Polska Korporacja Recyklingu we współpracy z Fundacją Społecznej Edukacji Ekologicznej. Za każdą tonę elektrośmieci organizatorzy zbiórki mogą otrzymać 200 złotych oraz premię, która zależy od ilości i rodzaju przekazanych elektroodpadów.


(fot. organizatorzy)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-strazacy-przyjmuja-elektrosmieci,29743.html

 

Powrót