USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Każdy może zostać OnkoMikołajem

Aktualności

Plakat promujący wydarzenie "Onko Mikołaj 2023" z datami 13.11 - 01.12.2023 i rysunkiem uśmiechniętego Mikołaja. W tle zimowy krajobraz i różowa wstążka, symbol walki z rakiem.
13.11
2023

Każdy może zostać OnkoMikołajem

Pobyt w szpitalu nie jest przyjemny dla żadnego pacjenta, a dla tych najmniejszych to szczególnie trudne przeżycie. Są w tej grupie dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którzy kolejny rok z rzędu mogą liczyć na wsparcie OnkoMikołajów.

Będzie to już trzecia edycja akcji, zainicjowanej w Łęcznej, w którą po raz pierwszy angażuje się Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie. Placówka zachęca do udziału darczyńców i szuka partnerów, którzy zechcą wesprzeć organizację akcji.

Chodzi o zbiórkę prezentów, które z okazji "Mikołajek" trafią do pacjentów lubelskiego szpitala. Mogą to być wyłącznie rzeczy nowe, w tym: klocki, puzzle i inne zabawki edukacyjne, książeczki, przybory szkolne, materiały plastyczne i rękodzielnicze, m.in. farby akrylowe, plakatowe, pędzle, bloki rysunkowe, papier kolorowy, nożyczki, kleje, czy masy plastyczne a także kosmetyki dla dzieci, kolorowe piżamki i kocyki.

- Dajmy dzieciom radość, która pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o chorobie, i której tak bardzo potrzeba małym wojownikom. Każdy z Was może drobnym prezentem wywołać uśmiech dziecka, które świąteczny czas, zamiast w domu spędzi w szpitalnym pokoju. Mały gest ma Wielkie znaczenie - podkreślają pomysłodawcy akcji.

Od najbliższego poniedziałku upominki można dostarczać do biblioteki w Dominowie w godzinach jej otwarcia. Placówka czeka na darczyńców oraz zgłoszenia świetlic, przedszkoli, czy szkół, które chciałyby włączyć się w akcję i utworzyć u siebie miejsce zbiórki.

Potencjalni partnerzy "OnkoMikołaja" mogą się w tej sprawie kontaktować z BCK w Dominowie osobiście, telefonicznie pod numerami: 81 751 90 05 i 507 667 300 albo mailowo pod adresem: centrumkultury@glusk.pl.

Zbiórka trwa do 1 grudnia.

Oprócz gmin Głusk i Łęczna "OnkoMikołaje" są poszukiwani przez biblioteki i ośrodki kultury w Urszulinie, Piszczacu, Puchaczowie, Włodawie, Frampolu, Białej Podlaskiej, Sosnówce, Milejowie, Konstantynowie, Wąwolnicy, Zalesiu, Leśnej Podlaskiej, Polichnie, Siemieniu i Kraśniczynie.


(fot. organizatorzy)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-kazdy-moze-zostac-onkomikolajem,29842.html?p=1

 

Plakat promujący wydarzenie "Onko Mikołaj 2023" z datami 13.11 - 01.12.2023 i rysunkiem uśmiechniętego Mikołaja. W tle zimowy krajobraz i różowa wstążka, symbol walki z rakiem.
Powrót