USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Złoty jubileusz małżeńskich par

Aktualności

Złoty jubileusz małżeńskich par
13.11
2023

Złoty jubileusz małżeńskich par

"Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania". Znaczenie słów Ambrose'a Bierce'a doskonale rozumieją małżonkowie z gminy Głusk, którzy w sobotę 11 listopada obchodzili "Złote Gody".

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w sali narad Urzędu Gminy Głusk w Dominowie, gdzie małżonkowie odbierali życzenia, gratulacje, upominki i medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia, przyznane przez prezydenta RP, przekazał jubilatom wójt Jacek Anasiewicz, w towarzystwie przewodniczącej rady gminy Sylwii Jurek, reprezentującego wojewodę lubelskiego Albina Mazurka i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Paździor, która prowadziła sobotnią uroczystość. Wśród składających gratulacje i życzenia byli również zastępca wójta Łukasz Wójtowicz, sekretarz gminy Bogusław Kukuryk, skarbnik Agnieszka Ciszewska, dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska, zastępca kierownika USC Karolina Buczek oraz inspektor do spraw ewidencji ludności i dowodów osobistych Urzędu Gminy Głusk Agnieszka Nowakiewicz.

Pół wieku razem przeżyli: Wiesława i Henryk Domagałowie, Zofia i Henryk Dudziakowie, Krystyna i Edward Gawronowie, Krystyna i Edward Gorzelowie, Hanna i Antoni Haliccy, Hanna i Ryszard Jonikowie, Barbara i Ryszard Karczmarzowie, Stanisława i Kazimierz Kędzierscy, Bożenna i Tadeusz Klińscy, Wiesława i Stanisław Kuśmierzowie, Krystyna i Henryk Kutniowscy, Anna i Czesław Łaszyńscy, Izabela i Janusz Macowie, Irena i Eugeniusz Marzędowie, Genowefa i Czesław Obarowie, Elżbieta i Zdzisław Pawelcowie, Alina i Leon Różańczukowie, Krystyna i Marian Sarzyńscy, Lucyna i Tadeusz Siwikowie, Marianna i Grzegorz Solisowie, Barbara i Kazimierz Spryszakowie, Kazimiera i Tadeusz Szymaniakowie, Grażyna i Wiesław Tkaczykowie, Maria i Zbigniew Tomaszewscy, Mirosława i Bogusław Widniccy oraz Irena i Tadeusz Wójcikowie.

W imieniu jubilatów za zorganizowanie sobotniej uroczystości podziękował Edward Gorzel, a dopełnieniem uroczystości była część artystyczna nawiązująca do obchodzonego tego dnia Narodowego Święta Niepodległości. Złożyły się na nią patriotyczne wiersze, które przeczytali - wiersze jedna z jubilatek Wiesława Domagała, kierownik USC Urszula Paździor i sekretarz gminy Głusk Bogusław Kukuryk oraz pieśni prezentowane przez zespół śpiewaczy "Głuskowianki".

Nie zabrakło również okolicznościowego tortu, symbolicznej lampki szampana i tradycyjnego "Sto Lat" na cześć jubilatów.

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zloty-jubileusz-malzenskich-par-foto,29852,1.html

 

Powrót