USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Jest przetarg na rozbudowę ul....

Aktualności

Zdjęcie opony samochodowej na asfaltowej drodze z bliska, z rozmazanym tłem przyrody i drzew w ciepłych barwach zmierzchu.
20.11
2023

Jest przetarg na rozbudowę ul. Lipowej w Kalinówce

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Głusk rozbuduje ul. Lipową w Kalinówce. Przetarg na wykonanie robót jest ogłoszony, a cała inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 1,5 kilometra, gdzie jezdnia ma być poszerzona do 5,5 metra, po jednej stronie zostanie wybudowany chodnik, a cały odcinek będzie oświetlony.

Firmy, które chcą zrealizować to zadanie, mogą składać oferty do końca listopada, a wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowa.

Jeśli propozycje potencjalnych wykonawców nie przekroczą wartości kosztorysowej, pieniądze z RFRD powinny wystarczyć na pokrycie 60 procent kosztów.

Gmina Głusk starała się o dofinansowanie na to zadanie z budżetu państwa dwukrotnie. Za pierwszym razem miała przyznaną dotację na pokrycie połowy kosztów, ale wykonawcy robót oszacowali je na znacznie większe kwoty niż te planowane przy złożeniu wniosku o dofinansowanie. Przetarg został więc unieważniony, a samorząd złożył nowy wniosek, z nową, wyższą wartością kosztorysową, który został rozpatrzony pozytywnie. Wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz ma nadzieję, że tym razem pieniędzy wystarczy i zadanie zostanie zrealizowane.

Obecnie w ul. Lipowej w Kalinówce trwa budowa sieci kanalizacyjnej, za którą gmina zapłaci z własnego budżetu.

Korzystając ze środków RFRD na 2023 rok samorząd rozbudowuje drogę Wilczopole Kolonia - Majdan Mętowski. Zgodnie z umową, podpisaną w sierpniu, wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu jedenastu miesięcy. Ich koszt przekroczy 4 miliony złotych, z czego połowę będzie stanowić dotacja z RFRD.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-jest-przetarg-na-rozbudowe-ul-lipowej-w-kalinowce,29881.html?p=1

 

Powrót