USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Bezpłatny dojazd do szkół dla uczniów

Aktualności

Wnętrze zielonego autobusu komunikacji miejskiej z siedzącymi i stojącymi pasażerami, jadącego przez miejską ulicę w ciągu dnia.
29.11
2023

Bezpłatny dojazd do szkół dla uczniów

Uczniowie, którzy dojeżdżają do szkół w gminie Głusk autobusami komunikacji publicznej, współorganizowanej przez samorząd, będą mogli korzystać z niej za darmo. Uchwałę w tej sprawie podjęła rada gminy na sesji we wtorek 28 listopada.

Zgodnie z przepisami gmina ma obowiązek dofinansować dojazd dla ucznia, który ma do szkoły więcej niż 3 kilometry. - Z dokładnym określeniem tej odległości pojawiały się problemy. W związku z tym, że i tak dofinansowujemy przejazdy autobusami komunikacji publicznej, rada postanowiła wprowadzić darmowe bilety dla wszystkich uczniów, dojeżdżających do naszych placówek. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu będzie legitymacja szkolna - wyjaśnia wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy oraz z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, z którego głuski samorząd korzysta od trzech lat, składając co roku wnioski o przyznanie dofinansowania do wojewody lubelskiego.
 

Tym razem, oprócz środków na już istniejące linie Bystrzejowice - Wilczopole - Lublin, Kazimierzówka - Kalinówka - Lublin i Nowiny - Dominów - Majdan Mętowski, gmina stara się o pieniądze na uruchomienie nowej linii Abramowice - Kalinówka - Głusk - Wilczopole.

Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana pierwsze autobusy na nową trasę wyjadą po 1 stycznia 2024 roku.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bezplatny-dojazd-do-szkol-dla-uczniow,29946.html?p=1

 

Powrót