USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Profilaktyczne spektakle teatralne...

Aktualności

Grupa ludzi siedzących na krzesłach w pomieszczeniu, skupiona na dwóch stojących postaciach. W tle drzewko choinkowe i kolorowy obraz.
13.12
2023

Profilaktyczne spektakle teatralne dla dzieci

Spektaklem "Miś marzy skrycie" w świetlicy w Głuszczyźnie rozpoczął się cykl profilaktycznych przedstawień teatralnych dla dzieci. Kolejne dwa są planowane na 21 grudnia w Dominowie.

Mali widzowie obejrzą "Złośliwości Jej Królewskiej Mości" i "To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo" w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa.

 
Bohaterką pierwszego przedstawienia jest wiecznie niezadowolona królewna Alicja, do której o pomoc zwraca się liczne grono poddanych, ale ona każdego odprawia z kwitkiem. Do czasu, gdy królewna sama będzie potrzebować pomocy. Autorzy "Złośliwości Jej Królewskiej Mości" wracają uwagę na to, że przy obecnym tempie życia i wszechobecnym internecie, ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają i nie potrafią bezinteresownie pomagać innym. - Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dobre wychowanie to styl życia, pewnych zasad można się uczyć od najmłodszych lat. Przestrzeganie ich nie powinno być wówczas problemem, czy przykrą powinnością - piszą w zapowiedzi spektaklu jego pomysłodawcy.

Widowisko "To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo" pomaga młodym widzom zapamiętać i zrozumieć znaki drogowe, numery alarmowe i zasady, którymi trzeba kierować się w życiu. Bohaterką tej opowieści jest mała biedronka Aldonka, która zgubiła się w lesie i nie może odnaleźć drogi do domu. Porwanej przez Czarnoksiężnika biedronce pomaga skrzat Jeżynek, dzięki któremu Aldonka przekonuje się, że jej dom wcale nie jest tak daleko jak myślała.

Obydwa przedstawienia są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 0 - III szkół podstawowych.

Obydwa spektakle będzie można obejrzeć za darmo w następny czwartek o 15.30 w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie. Najmłodsi widzowie powinni przyjść z rodzicami lub dorosłymi opiekunami. Rezerwacja miejsc nie jest niezbędna, a dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 751 90 05 lub 507 667 300


(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-profilaktyczne-spektakle-teatralne-dla-dzieci,30046.html?p=1

 

Plakat reklamujący przedstawienia teatralne dla dzieci ze szczegółami dotyczącymi dat i tytułów spektakli, telefonami kontaktowymi, na tle w pionowe niebieskie pasy.
Powrót