USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Żeby święta były radosne

Aktualności

Stół z różnymi opakowaniami ziołowymi i broszurą, na przodzie poinsecja, w tle widać plakat z napisem "Gmina Głusk".
22.12
2023

Żeby święta były radosne

Ośrodek pomocy społecznej, kilka kół gospodyń wiejskich i szkoła w Mętowie kolejny raz połączyły siły, by wesprzeć potrzebujących mieszkańców gminy Głusk. Razem przygotowały paczki z wigilijnymi potrawami i życzeniami, które zostały przekazane w piątek 22 grudnia.

- Akcję "Wigilia w zaciszu domu" organizujemy wspólnie już po raz trzeci. W tym roku obdarowaliśmy 20 naszych podopiecznych. Wszyscy otrzymali potrawy, bez których trudno wyobrazić sobie święta, a które przygotowało siedem kół gospodyń wiejskich - podsumowuje Agnieszka Bolibok, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zorganizował akcję.

 
W paczkach były m.in.: wigilijne pierogi z kapustą i pieczarkami lepione przez KGW w Majdanie Mętowskim, ciasta od KGW w Wilczopolu i Mętowie oraz kapusta ugotowana przez KGW w Klinach. Ponadto KGW w Dominowie sprezentowało śledzie i pierniki, KGW Prawiedniki przyrządziło śledzie, a KGW w Ćmiłowie ugotowało barszcz z uszkami.

Do wigilijnych potraw i ciast były dołączone bożonarodzeniowe kartki z życzeniami, o które zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie.


(fot. GOPS w Głusku)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zeby-swieta-byly-radosne,30094.html

 

Zdjęcie przedstawia różne rodzaje świątecznych słodkości, w tym pierniki, ciasta i cukierki, ozdobione wstążkami i etykietami, na białym tle.
Na zdjęciu znajdują się różne świąteczne wypieki i dekoracje, w tym ciasteczka, ornamenty oraz gazeta "Gmina" jako tło. Użyto tradycyjnych motywów.
Powrót