USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Hej kolęda, kolęda

Aktualności

Hej kolęda, kolęda
09.01
2024

Hej kolęda, kolęda

Tradycyjne kolędy, a także pastorałki i inne utwory, nawiązujące do Bożego Narodzenia rozbrzmiewały w sobotę 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Wilczopolu Kolonii. To tutaj odbyło się Kolędowanie Gminne artystów z gminy Głusk.

Występy poprzedził Orszak Trzech Króli, który rozpoczął się w miejscowym kościele po uroczystej mszy świętej z okazji Święta Objawienia Pańskiego.

Koncert w szkole w Wilczopolu trwał prawie trzy godziny. Publiczność, która szczelnie wypełniła salę gimnastyczną, słuchała, a czasem także śpiewała razem z Orkiestrą Dętą Gminy Głusk i jej dyrygentem Tomaszem Szymańskim, przebranym za króla, Zespołem Śpiewaczym "Głuskowianki" oraz uczniami. Młodzi artyści ze szkoły w Wilczopolu zaprezentowali również ciekawe przedstawienie nawiązujące do Bożego Narodzenia, a program, dopełnił występ Zespołu Tańca Ludowego "Mały Głusk".

Uczcie duchowej towarzyszył poczęstunek, o który zadbały Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie i koła gospodyń wiejskich w Wilczopolu, Majdanie Mętowskim i Klinach. Na świątecznym stole znalazły się m.in. pierogi, łazanki, ciasta i tradycyjna lemoniada.

Świąteczno-Noworoczne życzenia wszystkim gościom złożył wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, koncert poprowadziła dyrektor SP w Wilczopolu Kolonii i jedna z "Głuskowianek" Agnieszka Dąbek, a wśród gości byli: radne Rady Powiatu w Lublinie Maria Studzińska, Urszula Paździor, która jest jednocześnie kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego i dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska oraz sekretarz gminy Głusk Bogusław Kukuryk.

 

(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-hej-koleda-koleda-foto,30163,1.html

 

Powrót