USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Ciepłe posiłki dla samotnych

Aktualności

Osoba przekazuje innemu człowiekowi styropianowe pudełko na jedzenie. Widzimy tylko ręce i pudełko.
17.01
2024

Ciepłe posiłki dla samotnych

O odpowiednie odżywianie warto dbać niezależnie od pory roku, ale zimą dieta osób starszych ma szczególne znaczenie dla ich zdrowia i ogólnej kondycji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głusku, którzy we wtorek 16 stycznia odwiedzili 10 starszych i samotnych mieszkańców, by przekazać im ciepły posiłek.

- Zima szczególnie dla seniorów to trudny okres, gdy szaleją chorobotwórcze wirusy i bakterie. Przy niskich temperaturach i częstych opadach zdecydowanie łatwiej o wychłodzenie organizmu, a odpowiednio zbilansowana, wartościowa dieta przygotowana specjalnie dla osób starszych, może pomóc w zachowaniu zdrowia - przekonuje kierownik GOPS w Głusku Agnieszka Bolibok.

Do współpracy ośrodek pozyskał "Bistro Mika" z Dominowa, które na własny koszt przygotowało dwudaniowy obiad w postaci zupy grochowej oraz pierogów z surówką.logo Bistro Mika

- Adresatami pomocy byli najbardziej potrzebujący wsparcia nasi podopieczni, którzy nie wiedzieli o naszej wizycie. Ciepły posiłek był dla nich dużym zaskoczeniem - dodaje Agnieszka Bolibok.

Autorzy projektu pod nazwą "Ciepłe łączenie" wierzą, że będzie on kontynuowany i mają nadzieję, że do współpracy uda się włączyć lokalnych przedsiębiorców, prowadzących działalność gastronomiczną.


(fot. GOPS w Głusku)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-cieple-posilki-dla-samotnych,30205.html?p=1

 

Powrót