USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Przebudowa ul. Lipowej w Kalinówce...

Aktualności

Cztery osoby siedzą wokół drewnianego stołu w pokoju, dwie z nich podpisują dokumenty.
01.02
2024

Przebudowa ul. Lipowej w Kalinówce potwierdzona

Po wybudowaniu kanalizacji w ul. Lipowej w Kalinówce Gmina Głusk przystępuje do przebudowy drogi. Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, prace potrwają osiem miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa.

O dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina starała się dwukrotnie. - Za pierwszym razem mieliśmy przyznaną dotację na pokrycie połowy kosztów, ale wykonawcy robót oszacowali je na znacznie większe kwoty niż te planowane przy złożeniu wniosku o dofinansowanie. Unieważniliśmy przetarg i złożyliśmy kolejny wniosek, z nową, wyższą wartością kosztorysową, który został rozpatrzony pozytywnie. Cierpliwość się opłaciła, ponieważ w drugim przetargu wszyscy oferenci zaproponowali ceny zdecydowanie niższe od kwoty, którą planowaliśmy na tę inwestycję. Dzięki temu zaoszczędzimy ponad 1 milion 800 tysięcy złotych - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Ostatecznie realizacja tego zadania będzie kosztować ponad 3 miliony 985 tysięcy złotych, przy wartości kosztorysowej przekraczającej 5 milionów 790 tysięcy złotych. Dotacja z RFRD zostanie wykorzystana na pokrycie 60 procent kosztów.

Prace na ul. Lipowej w Kalinówce będą prowadzone na odcinku o długości prawie 1,5 kilometra, gdzie jezdnia ma być poszerzona do 5,5 metra, po jednej stronie zostanie wybudowany chodnik, a cały odcinek będzie oświetlony.

Cała inwestycja ma być zrealizowana najpóźniej we wrześniu tego roku.

Kilka tygodni wcześniej, w wakacje, powinna się zakończyć rozbudowa drogi Wilczopole Kolonia - Majdan Mętowski, która również będzie współfinansowana ze środków RFRD. Koszt tego zadania przekroczy 4 miliony złotych, z czego połowę będzie stanowić dotacja z budżetu państwa.


(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-przebudowa-ul-lipowej-w-kalinowce-potwierdzona,30285.html?p=1

 

Zdjęcie przedstawia mokrą, wiejską drogę z licznymi kałużami oraz śniegiem na poboczach. Widoczne domy i drzewa po obu stronach drogi.
Osoba spaceruje po uszkodzonej, popękanej drodze, po bokach widoczne są gołe drzewa i ogrodzenia posesji. Niebo jest pochmurne.
Powrót