USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Kocia gimnastyka

Aktualności

Baner promujący IV edycję konkursu fotograficznego organizowanego przez Centrum Kultury z grafiką aparatu i ornamentami.
05.02
2024

Kocia gimnastyka

Przed rokiem kocia drzemka, a tym razem kocia gimnastyka jest tematem przewodnim konkursu "Fota Kota", organizowanego przez Bibliotekę Centrum Kultury w Dominowie.

Właściciele czworonogów z gminy Głusk oraz czytelnicy biblioteki w Dominowie i jej filii w Wilczopolu Kolonii mogą zgłaszać swoje propozycje jeszcze przez tydzień, a wyniki zostaną ogłoszone 17 lutego, czyli w Dniu Kota.

To już czwarta edycja zabawy pod hasłem "Fota Kota". W pierwszych dwóch latach właściciele kocurów, kotów i kotków fotografowali czworonogi w dowolnych pozach, a przed rokiem organizatorzy zawęzili tematykę, ograniczając ją wyłącznie do zdjęć kotów tylko gdy śpią. Teraz zachęcają, by pokazać gibkość i elastyczność oraz inne zdolności akrobatyczne swoich czworonogów.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy propozycje, które trzeba przesłać mailem na adres: bck@glusk.pl.

Termin nadsyłania zdjęć upływa 16 lutego. Dzień później, czyli w Dniu Kota, wszystkie zostaną opublikowane na profilu BCK w Dominowie na Facebook'u, gdzie jury ogłosi swój werdykt.

W poprzedniej edycji właściciele czworonogów z gminy Głusk poddali ocenie jurorów ponad 50 propozycji. Na zgłoszonych zdjęciach pokazali koty śpiące nie tylko w tak tradycyjnych miejscach jak łóżko czy fotel, ale również na klawiaturze komputera czy w… pralce, czasem w towarzystwie pluszaka albo psa.

Pełny regulamin tegorocznego konkursu jest dostępny na stronie: kultura.glusk.pl.


(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-kocia-gimnastyka,30300.html?p=1

 

Plakat konkursu fotograficznego "Foto Kota" organizowanego przez Centrum Kultury z datą i informacjami, przedstawiający sylwetki kota w różnych elastycznych pozach, nawiązujących do gimnastyki.
Powrót