USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Być Kobietą, Być Kobietą...

Aktualności

Na zdjęciu widać biały tort z napisem "Dzień Kobiet Im. Głusk" oraz wykrojonym kawałkiem, otoczony talerzami z różnymi ciastkami i słodyczami.
12.03
2024

Być Kobietą, Być Kobietą...

Mieszkanki gminy Głusk podczas świętowania Dnia Kobiet mogły zadbać o urodę i dobre samopoczucie, ale mogą także pomyśleć o swoim zdrowiu. Obchody rozpoczęły w piątek 8 marca, główne uroczystości odbyły się w niedzielę 10 marca, a ostatnie wydarzenia są planowane na wtorek 12 marca.

Podczas niedzielnego spotkania, które odbyło się w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie, goście obejrzeli spektakl amatorskiej grupy teatralnej "Być Kobietą", działającej w BCK i pokaz iluzjonistyczny. Został także rozstrzygnięty konkurs wiedzy o kobiecym święcie i kobietach.

Uczestnicy konkursu mieli odpowiedzieć na trzy pytania, dotyczące pierwszych obchodów Dnia Kobiet z 1910 roku, symbolu tego dnia z czasów PRL, czyli goździka, oraz polskich noblistek - Marii Curie-Skłodowskiej, Wisławy szymborskiej i Olgi Tokarczuk. Spośród prawie 30 zgłoszeń podczas niedzielnej uroczystości zostało rozlosowanych sześć karnetów na usługi kosmetyczne i warsztaty makijażu. Trafiły one do Bożeny Frank, Marty Mareckiej, Agaty Chmiel, Marty Slavik, Agnieszki Markiewicz i Justyny Kosar-Jurek.

Po emocjach związanych z konkursem, scenę BCK opanowały panie z grupy "Być Kobietą". Aktorki i wokalistki zaprezentowały humorystyczne widowisko, traktujące o kobietach i relacjach damsko-męskich, do którego warstwę muzyczną przygotowała Aleksandra Oberda-Alimbajew.

W podziękowaniu za występ członkinie grupy "Być Kobietą" otrzymały od wójta gminy Głusk czerwone róże, a wszystkie panie, biorące udział w obchodach zostały obdarowane słodkimi upominkami.

W finale uczestnicy niedzielnej uroczystości obejrzeli pokaz iluzjonistyczny Ireneusza Łopuckiego.

Organizatorzy obchodów nie zapomnieli również o panach, którzy tego dnia obchodzili Dzień Mężczyzny. Z okazji swojego święta otrzymali ciastko z wróżbą i upominki od BCK.

Tegoroczne obchody w gminie Głusk rozpoczęły się piątkowym pokazem makijażu dziennego i wieczorowego, połączonego z konsultacjami, a zakończą we wtorek 12 marca. Tego dnia o 17.00 w świetlicy w Ćmiłowie odbędzie się spotkanie poświęcone profilaktyce piersi. Oprócz podstawowych informacji o tym jak dbać o swoje zdrowie panie wezmą udział w warsztatach z fantomami piersi, a także będą mogły skorzystać z indywidualnych porad braffiterki.

(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-byc-kobieta-byc-kobieta-foto,30492,1.html

 

Powrót