Jesteś na: Aktualności CZARNE KONIE znowu najlepsze

Grupa ludzi ustawiona w dwóch rzędach na środku sali gimnastycznej, prawdopodobnie drużyna sportowa z trenerami.
18.03
2024

CZARNE KONIE znowu najlepsze

„Czarne Konie” z Mętowa wygrały szósty Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk. W zawodach, które w niedzielę 17 marca zorganizował wójt Jacek Anasiewicz i Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk, wzięło udział pięć zespołów.

Mecze w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mętowie były rozgrywane systemem "każdy z każdym", a "Czarne Konie" pokonały wszystkich rywali. To piąty triumf tej drużyny w sześcioletniej historii turnieju. Jedyną ekipą, która zdetronizowała "Czarne Konie", był zwycięzca poprzednich zawodów, czyli FC Mętów.

W tym roku "Czarne Konie" zagrały w składzie: Kacper Nawłatyna, Kamil Bryda, Damian Bryda, Patryk Świstak, Piotr Gęca, Volodymyr Thoruk, Piotr Gęca, Zbigniew Próchno, Rafał Rubaszko i Daniel Przychodzki.

Drugie miejsce w niedzielnym turnieju zajął "Homer" Kalinówka, trzecie wywalczyła ekipa " Ave" Mętów, a na kolejnych pozycjach uplasowały się Kliny i Wilczopole.

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy przyznali trzy nagrody indywidualne. "Królem strzelców" został zdobywca 11 goli Damian Bryda, reprezentujący "Czarne Konie", a najlepszym bramkarzem okazał się Piotr Czerniakowski z "Ave" Mętów. Nagrodę specjalną wójta i przewodniczącej Rady Gminy Głusk odebrał najmłodszym zawodnik, 10-letni Maciej Dąbek, który reprezentował Kliny, zdobywając dla swojej drużyny 2 bramki.

Niedzielny turniej otworzył wójt Jacek Anasiewicz, a trofea dla najlepszych ekip i zawodników wręczyły przewodnicząca rady Sylwia Jurek i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Paździor, a wśród gratulujących piłkarzom była dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska.