USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będzie chodnik w Klinach i fundusz...

Aktualności

Droga z pasem ruchu dla rowerów po prawej stronie i chodnikiem, znak drogowy wskazujący ścieżkę rowerową, domy i niebo z chmurami w tle.
27.03
2024

Będzie chodnik w Klinach i fundusz sołecki

Gmina Głusk przygotuje dokumentację projektową budowy drogi dla pieszych i rowerów w Klinach. Podczas sesji we wtorek 26 marca rada gminy zgodziła się na przejęcie tego zadania od samorządu powiatowego, a to umożliwi ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu.

Prace są planowane przy trasie Lublin - Głusk - Wilczopole - Kliny - Wierzchowiska w Klinach na odcinku o długości 1 kilometra m.in. przy pętli autobusowej.

Droga należy do Powiatu Lubelskiego, dlatego żeby móc zlecić przygotowanie dokumentacji, musieliśmy to zadanie przejąć na siebie. Prawdopodobnie w kwietniu ogłosimy przetarg na opracowanie projektu, a gdy będzie gotowy, przekażemy go powiatowi jako nasz wkład w inwestycję - tłumaczy wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 

Podczas wtorkowej sesji rada gminy zgodziła się również na wyodrębnienie w budżecie środków na fundusz sołecki. - Część kosztów zadań, realizowanych w ramach takiego funduszu, można refundować z budżetu państwa. Do tej pory warunki, które trzeba było spełnić, by odzyskać środki, nie były dla nas korzystne, ale zasady się zmieniły i refundacja może sięgać nawet 40 procent. Radni uznali, że warto skorzystać z tej możliwości - mówi Jacek Anasiewicz.

O wykorzystaniu pieniędzy z funduszu sołeckiego zadecydują sami mieszkańcy. Zebrania wiejskie, na których będą podejmować decyzje w tej sprawie, powinny się odbyć do końca września, a ostatecznie wydatki musi zatwierdzić rada gminy, wprowadzając je do budżetu na 2025 rok.


(fot. arch. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bedzie-chodnik-w-klinach-i-fundusz-solecki,30575.html?p=1

 

Powrót