USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wojewódzki konkurs biochemiczny w...

Aktualności

Na zdjęciu widoczny jest sztuczny szkielet obok banera z napisem "Wojewódzki Konkurs Biologiczno-Chemiczny BIOCHEMICO CHALLENGE" oraz stół z trzema pomarańczowymi krzesłami i bukietem żółtych tulipanów.
19.04
2024

Wojewódzki konkurs biochemiczny w Prawiednikach

Zakończył się pierwszy Wojewódzki Konkurs Biologiczno-Chemicznego z udziałem siódmo- i ósmoklasistów. Jego finał odbył się we wtorek 16 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Prawiednikach w gminie Głusk, która była organizatorem zmagań pod hasłem „Biochemiczny Challenge”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie rywalizowali w swoich szkołach, które mogły delegować na finał w Prawiednikach po trzech uczestników z najlepszymi wynikami.

W ostatecznej rozgrywce wzięło udział 34 finalistów z 12 szkół podstawowych. Przedstawiciele głównie placówek z Lublina i powiatu lubelskiego, rozwiązywali test, składający się z 25 pytań, opartych na wiedzy z biologii i chemii. - Zadania okazały się niełatwe, ale rywalizacja była wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że między pierwszym a trzecim laureatem była różnica zaledwie 3 punktów - podkreśla nauczycielka PSP w Prawiednikach Katarzyna Michotka, która była pomysłodawcą i koordynatorem zmagań.

Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził sobie jej podopieczny Gabriel Romanek. Drugie miejsce zajęła Milena Goljanek ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie, który przygotowywał się z nauczycielką Magdaleną Frajnt, a trzeci był Maks Stępień ze Szkoły Podstawowej w Motyczu, prowadzony przez Ewelinę Polską-Adach.

Dla przedstawiciela gospodarzy z PSP Prawiedniki był to kolejny sukces w ostatnich dniach. Niedawno Gabriel Romanek został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. To pierwszy od wielu lat przypadek, by przedstawiciel tej placówki dotarł do ostatniego etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego.

On i pozostali laureaci, oprócz dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych, będą mieć także dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.

Nagrody wręczyli młodym biochemikom: dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Głusku Anna Grzywaczewska, która reprezentowała patrona honorowego konkursu wójta Jacka Anasiewicza, Janusz Olech z NSZZ "Solidarność" Regionu Środkowo-Wschodniego, przedstawiciel fundatora nagród, oraz dyrektor PSP w Prawiednikach Monika Flis, wicedyrektor Maria Jakubczyk i pomysłodawczyni konkursu Katarzyna Michotka.

Był to pierwszy, ale prawdopodobnie nie ostatni Wojewódzki Konkurs Biologiczno-Chemiczny. Organizatorzy ze szkoły w Prawiednikach za rok planują zorganizować jego kolejną edycję.

(fot. PSP w Prawiednikach)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wojewodzki-konkurs-biochemiczny-w-prawiednikach-foto,30690,1.html

 

Powrót