USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Dzień Książki w Dominowie i Wilczopolu

Aktualności

Dzień Książki w Dominowie i Wilczopolu
23.04
2024

Dzień Książki w Dominowie i Wilczopolu

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Z tego powodu właśnie dzisiaj Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie ogłosiła wyniki konkursu plastycznego dla czytelników, a w piątek na rodzinne obchody zaprasza Filia Biblioteczna w Wilczopolu Kolonii.

Zadaniem uczestników konkursu, który był adresowany do uczniów szkół podstawowych i czytelników z gminy Głusk, było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej z elementami 3D, nawiązującej do hasła "Moja ulubiona książka, mój ulubiony bohater".

Członkowie jury uznali, że najlepiej z tym wyzwaniem poradziły sobie 10-letnia Julia Kowalik z Prawiednik, 11-letnia Oliwia Głaz z Dominowa i 6-letnia Alicja Pankowiec, także z Dominowa. Z każdą z laureatek organizatorzy skontaktują się indywidualnie, by ustalić sposób i termin przekazania nagród.

Drugim elementem tegorocznych obchodów dnia książki w gminie Głusk będzie piątkowe spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z rodzicami w Wilczopolu Kolonii. Podczas kreatywnych warsztatów rodzinne zespoły będą wykonywać zakładki do książkę z… drewna, a także rozwiązywać zagadki, ukryte w bibliotece. Program obchodów dopełnią animacje z książką w roli głównej i konkursy z nagrodami.

Na bezpłatne zajęcia, które rozpoczną się 26 kwietnia o 16.00 w filii bibliotecznej, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Organizatorzy zapewniają również materiały do pracy i profesjonalną pomoc.


(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dzien-ksiazki-w-dominowie-i-wilczopolu,30715.html?p=1

 

Zdjęcie to plakat wydarzenia "Święto Książki" z datą 26 kwietnia. Ukazuje kolorową ilustrację kobiety z otwartą książką, kwiaty i informacje o zajęciach w bibliotece.
Powrót