USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Mali patrioci w rocznicę uchwalenia...

Aktualności

Invalid image.
30.04
2024

Mali patrioci w rocznicę uchwalenia konstytucji

Ponad 30 przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Głusk już uczciło 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W piątek 26 kwietnia w Zespole Szkół w Mętowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Mały patriota”.

Przedszkolaki deklamowały patriotyczne wiersze po raz drugi, a ich koledzy z klas I - III debiutowali w gminnym konkursie.

Spośród starszych recytatorów najlepiej wypadła Lena Okoń ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii, która zdobyła uznanie jurorów za wiersz "Ziemia rodzinna" Władysława Bełzy. Drugą nagrodę odebrała Gabriela Małek z ZS w Mętowie za "Ojczyznę moją" Marii Konopnickiej, a trzecią otrzymała Jagoda Wernicka ze Szkoły Podstawowej w Kalinówce za "Polskę" Antoniego- Słonimskiego. Kolejnych 6 uczniów zostało wyróżnionych. To: Bartosz Niedźwiedź i Lena Rudzka z Mętowa, Antonina Pietruczyk z Wilczopola-Kolonii oraz Maria Grochowiec, Oliwia Paluszek i Anna Wojnicz z Kalinówki.

W starszej kategorii wiekowej w konkursie wzięło udział 16 uczniów, natomiast w grupie przedszkolnej wystąpiło 18 dzieci z 5 placówek - ZS w Mętowie, Przedszkola w Dominowie, Niepublicznego Przedszkola "Bajka", także w Dominowie oraz SP w Kalinówce. Za prezentację tekstów m.in. Władysława Broniewskiego, Wandy Chotomskiej i Joanny Białobrzeskiej, wszyscy mali recytatorzy otrzymali wyróżnienia.

W jury zasiedli - radna powiatowa Urszula Paździor, dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska i zastępca wójta Łukasz Wójtowicz, reprezentujący wójta Jacka Anasiewicza - patrona konkursu.

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-mali-patrioci-w-rocznice-uchwalenia-konstytucji-foto,30740,1.html

 

Powrót