USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Szanuj! Nie Niszcz!

Aktualności

Drewniana kładka nad zaroślami z zielonym pojemnikiem na odpadki przywiązana po prawej stronie.
08.05
2024

Szanuj! Nie Niszcz!

Gmina Głusk poszukuje sprawców aktu wandalizmu w parku przy stawach w Dominowie. W długi majowy weekend ktoś zniszczył elementy infrastruktury, zamontowane w ramach programu rewitalizacji.

Stawy, które są pozostałością po zespole dworsko-parkowym w Dominowie, jeszcze kilka lat temu były użytkowane jako hodowlane, ale w ramach rewitalizacji ich otoczenie zostało przystosowane na cele turystyczno-wypoczynkowe. Gmina uporządkowała zieleń, wybudowała ciągi piesze i pieszo-rowerowe, postawiła altanę, także wykonała kładki na groblach stawów i pomost nad lustrem wody.

 
- Część tych rzeczy została zupełnie zniszczona, a inne poważnie uszkodzone. Nie ma balustrad, części schodów i pomostu, kosze na śmieci są powyrywane i jest wiele innych zniszczeń. Dokładne straty na razie trudno oszacować, ale przykro patrzeć jak coś co służyło mieszkańcom i naszym gościom do odpoczynku tak łatwo i szybko zostało zmarnowane - przyznają pracownicy urzędu gminy.
 

Zapowiadają również, że zgłoszą sprawę policji, ale przy okazji apelują do mieszkańców o pomoc w znalezieniu sprawców. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszystko wydarzyło się prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę, z 4 na 5 maja. Więcej będzie wiadomo po sprawdzeniu monitoringu, ale każda dodatkowa informacja może pomóc w wykryciu wandali.

 
Osoby, które wiedzą bądź widziały co w miniony weekend działo się w okolicy stawów w Dominowie są proszone o kontakt z urzędem gminy osobisty lub telefoniczny pod numer: 81 75 18 760.

Autorzy apelu proszą również mieszkańców o większą wrażliwość i zgłaszanie przypadków jakichkolwiek niewłaściwych zachowań, które mogą powodować zniszczenia mienia publicznego lub zagrażać bezpieczeństwu ludzi.


(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-szanuj-nie-niszcz,30793.html?p=1

 

Drewniana kładka nad zaroślami z zielonym pojemnikiem na odpadki przywiązana po prawej stronie.
Zdjęcie przedstawia drewnianą kładkę nad strumieniem otoczoną bujną, zieloną trawą i roślinnością.
Drewniany kąt tarasu z widokiem na trawnik z rozproszonymi chwastami i ziemią; fragment betonowego bloku i zieleń roślin są widoczne.
Drewniany pomost prowadzący do zarośniętej zielenią i krzewami ścieżki w naturalnym otoczeniu.
Zdjęcie przedstawiające drewnianą paletę leżącą na zielonej trawie
Powrót