USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Tydzień z teatrem, magią i literaturą...

Aktualności

Dzieci siedzące na podłodze obserwują przedstawienie teatralne z aktorami ubranymi w kostiumy, odbywające się na niewielkiej scenie z dekoracjami przypominającymi bibliotekę.
09.05
2024

Tydzień z teatrem, magią i literaturą w bibliotekach

Co się dzieje w bibliotece, gdy ożywają postaci z bajek? Mali mieszkańcy gminy Głusk znaleźli odpowiedź na to pytanie, oglądając w środę 8 maja przedstawicie teatralne "Zaczarowana biblioteka" (na zdj.). Było to pierwsze z cyklu wydarzeń, które Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie zorganizowała w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Na środowe spotkanie z Teatrem "Spichlerz" z Lublina przyszło około 80 dzieci z rodzicami.

W kolejne dni placówka ma propozycje dla czytelników w różnym wieku. Po spektaklu dla dzieci, w czwartek 9 maja BCK zaprasza starszych gości na spotkanie autorskie z Moniką Oleksą, pochodzącą z Lublina pisarką, eseistką i lektorką języka angielskiego. - Pasjonatka życia, miłośniczka celebrowania zwykłych dni, ciekawa świata, otwarta na ludzi i nowe doświadczenia - mówi o sobie Monika Oleksa. Przyznaje, że pisze z potrzeby serca, a jej książki dotykają tematów bliskich człowiekowi, uwrażliwiają i skłaniają do innego spojrzenia na życie, a także uczą dostrzegać radość nawet w trudnej codzienności. Czwartkowe spotkanie z Moniką Oleksą rozpocznie się w BCK w Dominowie o 17.30.

Dzień później placówka zaprasza na magiczne wydarzenie pod hasłem "Pełnia księżyca", oparte na trzecim tomie powieści o Harrym Potterze.

Kolejną propozycją na Tydzień Bibliotek jest spotkanie dla dzieci, przeżywanie i tworzenie teatrzyku Kamishibai, które odbędzie się w poniedziałek 13 maja o 16.00 w świetlicy w Głuszczyźnie.

Dzień później, ponownie z BCK w Dominowie, odbędą się warsztaty wykonywania zakładek do książek na… szydełku, a na finał tegorocznych obchodów placówka zaplanowała przedstawienie dla dzieci pod tytułem "Śpiąca królewna". Spektakl będzie można obejrzeć w środę 15 maja o 16.00 w filii bibliotecznej w Wilczopolu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, jest bezpłatny.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-tydzien-z-teatrem-magia-i-literatura-w-bibliotekach-foto,30797,1.html

 

 

(fot. BCK w Dominowie)

Powrót