USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności NOWA KADENCJA ROZPOCZĘTA

Aktualności

Osoby siedzące przy długich stołach ustawionych w kwadrat, uczestniczą w oficjalnym spotkaniu. Pomieszczenie jest jasne, z widocznymi oknami i krzyżem na ścianie.
10.05
2024

NOWA KADENCJA ROZPOCZĘTA

Zakończyła się pierwsza sesja Rady Gminy Głusk nowej kadencji. W czwartek 9 maja wójt Jacek Anasiewicz odebrał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie, a w dalszej części obrad radni wybrali prezydium i komisje stałe. Ślubowanie członków nowej rady odbyło się podczas pierwszej części inauguracyjnej sesji we wtorek 7 maja.

Dla Jacka Anasiewicza będzie to siódma kadencja na stanowisku wójta gminy Głusk. W tegorocznych wyborach był jedynym kandydatem, a w kwietniowym głosowaniu uzyskał poparcie prawie 76 procent głosujących.

Jeden kandydat, podczas czwartkowej sesji, został również zgłoszony na przewodniczącego rady gminy. Przez najbliższych pięć lat funkcję tę będzie pełnić Konrad Borzęcki, który w poprzedniej radzie był wiceprzewodniczącym. O stanowiska wiceprzewodniczących w nowej kadencji ubiegały się cztery osoby - Bożena Stojak, Marcin Skórski, Damian Gerhand i Jacek Smagała. W pierwszej turze większość głosów zdobyła tylko Bożena Stojak, a z pozostałej trójki kandydatów dwóch z największą liczbą głosów wzięło udział w drugiej turze. Ostatecznie drugim wiceprzewodniczącym został Marcin Skórski.

Radni wybrali również członków i przewodniczących wszystkich komisji stałych rady. Pracami komisji rewizyjnej będzie kierować Ewa Malicka, przewodniczącą komisji rozwoju gospodarczego i budżetu została Renata Ryś, komisji skarg, wniosków i petycji - Piotr Łucka, komisji kultury, oświaty, zdrowia, opieki społecznej i sportu - Emilia Tarnowska-Tylec, a stanowisko przewodniczącego komisji rolnictwa, ochrony środowiska i praworządności objął Michał Zyska.

Oprócz wymienionych wcześniej radnych w tegorocznych wyborach mandaty zdobyli: Tomasz Mordel, Grażyna Wójcik, Bartłomiej Drwal, Remigiusz Buczek i Krzysztof Dzierżak.

Gratulacje wszystkim radnym i wójtowi złożyli m.in. radni Rady Powiatu w Lublinie Urszula Paździor i Andrzej Kłapeć, a wśród gości byli kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych gminy.

 

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowa-kadencja-rozpoczeta-foto,30802.html

 

Powrót