USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Nowy plac zabaw z siłownią w Wilczopolu

Aktualności

Plakat informacyjny o rodzinnym rajdzie rowerowym i otwarciu placu zabaw w Wilczopolu, datowanym na 19 maja 2024 r. Zawiera grafiki słońca, dzieci, rowerów i logotypy sponsorów.
17.05
2024

Nowy plac zabaw z siłownią w Wilczopolu

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w Wilczopolu w gminie Głusk powstał nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się w niedzielę 19 maja i będzie połączone z rajdem rowerowym i rodzinnym piknikiem.

Uczestnicy rajdu zbiorą się o 14.00 na parkingu przy Szkole Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii, skąd przejadą przez Kliny, Kazimierzówkę i Kalinówkę, na plac zabaw przy pętli autobusowej w Wilczopolu. Udział w eskapadzie zadeklarowało około 100 osób. Na mecie, oprócz oficjalnego otwarcia nowego obiektu, organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko z poczęstunkiem, przygotowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

O pieniądze na budowę ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej postarało się Stowarzyszenie "Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży", ale jego przedstawiciele podkreślają, że to wspólna inicjatywa władz samorządowych i pracowników urzędu gminy, radnych i sołtysów. We współpracy z Gminą Głusk stowarzyszenie pozyskało na ten cel dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki wspólnym działaniom najmłodsi mieszkańcy Wilczopola mają do dyspozycji plac m.in. z zestawem zabawowym, huśtawkami, piaskownicą i bujakiem, a starsi miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą poćwiczyć na rowerku, jeźdźcu, orbitreku czy wioślarzu oraz innych urządzeniach fitness. W nowym obiekcie jest również drewniana altana, ławki i alejki z trawnikiem, a całość jest ogrodzona, oświetlona i monitorowana.
 

Wszystko kosztowało prawie 368 tysięcy złotych, z czego około 170 tysięcy to środki, które Stowarzyszenie "Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży" pozyskało z PROW za pośrednictwem Lokalnej Grupy działania "Kraina wokół Lublina".

To kolejne tego typu obiekty infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej w gminie Głusk. W ubiegłym roku podobne zostały otwarte przy szkole w Wilczopolu-Kolonii i przy świetlicy wiejskiej w Kazimierzówce. Te inwestycje również zostały zrealizowane przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej.


(fot. UG Głusk/SP w Wilczopolu-Kolonii)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowy-plac-zabaw-z-silownia-w-wilczopolu,30842.html?p=1

 

Plakat informacyjny o rodzinnym rajdzie rowerowym i otwarciu placu zabaw w Wilczopolu, datowanym na 19 maja 2024 r. Zawiera grafiki słońca, dzieci, rowerów i logotypy sponsorów.
Opis alternatywnego zdjęcia: Plakat wydarzenia z herbu gminy i logotypami funduszy, przedstawiający plac zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią, informujący o pikniku rodzinnym w Wilczopolu, 19 maja 2024 o 14:00.
Plac zabaw z wielokolorowymi elementami: ślizgawką, drabinkami i wieżyczkami, na tle rozproszonych chmur na błękitnym niebie, otoczony piaskiem.
Powrót