USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Rodzinna niedziela na nowym placu...

Aktualności

Grupa ludzi, w tym dzieci, zgromadzona na zewnątrz na piaskowym placu zabaw pod błękitnym niebem z chmurami.
20.05
2024

Rodzinna niedziela na nowym placu zabaw w Wilczopolu

Gwarno, wesoło i uroczyście było w niedzielę 19 maja na nowym placu zabaw w Wilczopolu w gminie Głusk. Tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie obiektu dla dzieci i siłowni zewnętrznej dla starszych użytkowników, połączone z rodzinnym rajdem rowerowym i piknikiem.

Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Wilczopolu-Kolonii ksiądz Robert Muszyński, a symbolicznego przecięcia wstęgi na placu zabaw w Wilczopolu dokonały dzieci w asyście wójta gminy Jacka Anasiewicza.

Obiekt powstał dzięki współpracy władz samorządowych i pracowników urzędu gminy, radnych, sołtysów i Stowarzyszenia "Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży", które postarało się o dotację na realizację tego pomysłu. Pieniądze z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostały wykorzystane na utworzenie placu z siłownią, na którym są m.in. zestaw zabawowy, huśtawki, piaskownica i bujak, a także orbitrek, rowerek, jeździec i wioślarz oraz inne urządzenia fitness. Mali i dorośli użytkownicy mają do dyspozycji również drewnianą altanę, ławki i alejki z trawnikiem, a całość jest ogrodzona, oświetlona i monitorowana.

Wszystko kosztowało prawie 368 tysięcy złotych, z czego około 170 tysięcy to środki, które Stowarzyszenie "Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży" z prezes Olgą Krzywicką, pozyskało z PROW za pośrednictwem Lokalnej Grupy działania "Kraina wokół Lublina".

Efekty wspólnych działań podziwiali m.in. radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Renata Bielecka, radni Rady Powiatu w Lublinie Urszula Paździor i Andrzej Kłapeć, sołtysi i radni gminy Głusk, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych oraz rodzice z dziećmi, nie tylko z Wilczopola.

Ponad 100 uczestników niedzielnej uroczystości przyjechało do Wilczopola na rowerach. Rajd z okazji otwarcia placu zabaw zorganizowała Szkoła Podstawowa w Wilczopolu-Kolonii. Cykliści wyruszyli sprzed szkoły, by przez Kliny, Kazimierzówkę i Kalinówkę dotrzeć na plac przy pętli autobusowej w Wilczopolu, a po otwarciu obiektu wrócili do szkoły, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko z poczęstunkiem miejscowego koła gospodyń wiejskich i pamiątkowe dyplomy.

 

(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rodzinna-niedziela-na-nowym-placu-zabaw-w-wilczopolu-foto,30855,1.html

 

Powrót