USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wojewódzkie zmagania młodych chemików

Aktualności

Klasa szkolna z uczniami siedzącymi przy ławkach oraz nauczycielką stojącą z przodu, tablica z prezentacją w tle.
24.05
2024

Wojewódzkie zmagania młodych chemików

Reprezentacje pięciu szkół z gminy Głusk i Lublina wzięły udział w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „Śladami chemii”. Rywalizacja rozpoczęła się pod koniec kwietnia od eliminacji szkolnych, a finał odbył się w tym tygodniu w Zespole Szkół w Mętowie, który razem ze Szkołą Podstawową w Wilczopolu-Kolonii zorganizowały konkurs.

Uczestnicy finałowej rozgrywki najpierw rozwiązywali zadania teoretyczne, wśród których był m.in. wywiad z substancjami chemicznymi oraz pytania sprawdzające wiedzę o układzie okresowym. W drugiej części konkursu uczniowie przeprowadzali doświadczenia, w których korzystali z wirtualnego laboratorium "Empiriusz".

Rywalizacja okazała się wyrównana, bo dwie drużyny zdobyli taką samą liczbę punktów. Tegoroczny konkurs wygrały reprezentacje ZS w Mętowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Prawiednikach. Drużyna z Mętowa, kierowana przez nauczycielkę i wicedyrektor szkoły Magdalenę Małek, wystąpiła w składzie - Katarzyna Omiotek, Aleksander Gąsior i Tymoteusz Oprus. Z kolei zespół z Prawiednik tworzyli - Gabriel Romanek, Klaudia Krzewińska i Mikołaj Kornacki, a ich opiekunem była Katarzyna Michotka.

Drugie miejsce zajęła ekipa - Anna Karczmarska, Michalina Bolibok i Julia Harasymow oraz ich opiekunka Agnieszka Dąbek z SP w Wilczopolu-Kolonii. Na trzeciej pozycji uplasowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Czerniejowie i Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Podstawówkę z Czerniejowa reprezentowały Zofia Niedźwiadek, Gabriela Kosiarczyk i Weronika Szymula oraz nauczycielka Monika Leżańska, a w składzie zespołu z SP 47 znaleźli się - Weronika Gołubiak, Amelia Gregorowicz i Karol Złoto z opiekunką Beatą Lewandowską.

Poprawność wykonywanych zadań i doświadczeń oceniali nauczyciele chemii z wymienionych placówek oraz nauczycielka fizyki z ZS w Mętowie Beata Wrześniewska.

Oprócz zmagań konkursowych uczniowie ze swoimi nauczycielami chemii mierzyli się z kalamburami, związanymi z powiedzeniami i przysłowiami, które zawierały pojęcia chemiczne.

Siódmy Wojewódzki Konkurs Chemiczny "Śladami chemii" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i wójta gminy Głusk zorganizowały - Magdalena Małek i Marzena Drwal z ZS w Mętowie oraz Agnieszka Dąbek z PSP w Wilczopolu-Kolonii. Nagrody laureatom wręczyły dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Głusku Anna Grzywaczewska i dyrektor ZS w Mętowie Barbara Ufnal-Budzyła.

Nagrody rzeczowe, bony podarunkowe i dyplomy ufundowali: Urząd Gminy Głusk, Andrzej Kapeć Marsyl Materiały Budowlane Firma Handlowo-Usługowa, Auto-Naprawa Tomasz Wójcik, Camp Fun Alectu, Damir - Usługi Stolarskie Mirosław Rozwałka, PHU Rafał Wajrak Auchan Supermarket Mętów, Rada Rodziców SP w Wilczopolu, Skup Złomu Przemysław Drwal oraz Stowarzyszenie Wilczopole na Rzecz Dzieci i Młodzieży.

 

 

(fot. ZS w Mętowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wojewodzkie-zmagania-mlodych-chemikow-foto,30879.html

Powrót