USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będą nowe tereny inwestycyjne

Aktualności

Spotkanie zorganizowane w jasnym pomieszczeniu z ustawionymi wokół stołu osobami. Na stole butelki wody i dokumenty.
29.05
2024

Będą nowe tereny inwestycyjne

Rada Gminy Głusk przyjęła we wtorek 28 maja dwie uchwały, które ułatwią inwestycje. Obydwie dotyczą scalenia i podziału nieruchomości, a to pozwoli wykorzystać je zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania.

Chodzi o nieruchomości położone w Wólce Abramowickiej i w Żabiej Woli, które były wąskie, miały wielu właścicieli i w tej formie trudno je było zagospodarować. W przypadku Wólki Abramowickiej rada zatwierdziła scalenia i podział nieruchomości, które będzie można wykorzystać na budownictwo jednorodzinne. W przypadku Żabiej Woli, gdzie chcemy przygotować działki pod działalność gospodarczą, uchwała rozpoczyna taką procedurę - wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Podczas wtorkowej sesji radni zgodzili się również na opracowanie dokumentacji budowy chodnika przy drodze powiatowej w Klinach. Gdy dokumentacja będzie gotowa, samorząd gminny przekaże ją Powiatowi Lubelskiemu w formie pomocy rzeczowej.

Ponadto Rada Gminy Głusk przyjęła cztery uchwały w sprawie nadania nazw ulic. W Głuszczyźnie będzie ulica Borek, w Prawiednikach - Róży Wiatrów, w Mętowie - Bajeczna, a w Majdanie Mętowskim - Rzepakowa.

(fot. arch. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-beda-nowe-tereny-inwestycyjne,30904.html

 

Powrót