USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Konkurs dla… zielarzy!

Aktualności

Opis alternatywny: Zaproszenie z elementami graficznymi przedstawiającymi zielone liście i udekorowane eleganckim, kaligraficznym pismem. Zawiera tekst w języku polskim, zapraszający na wydarzenie, z pieczęcią w górnym prawym rogu.
29.05
2024

Konkurs dla… zielarzy!

Nie tylko na polach, działkach, czy w ogrodach, ale również między płytkami chodnikowymi, na terenach kolejowych i w wielu innych miejscach, występują rośliny, które dla człowieka są tylko chwastami. Tymczasem mogą one być cennymi okazami zielnikowymi, które można wykorzystanie w formie artystycznej do wykonania zielników.

Właśnie takie zadania stawiają przed uczestnikami konkursu "Zioła dla zdrowia..." członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Głuszczyźnie w gminie Głusk. Oprócz zielnika, składającego się z od 15 do 20 gatunków roślin zielnych, krzewów i drzew, dodatkowym walorem konkursowej propozycji mogą być informacje, związane z kontekstem kulturowym bądź historycznym rośliny. Może to być m.in. historia sprowadzenia do Polski, występowanie w wierszach, powieściach, czy piosenkach, albo w symbolice, na przykład w odznaczeniach czy herbach miasta lub gminy.

Zielnik powinien mieć maksymalnie format A4, strony trwale połączone, ale sposób mocowania roślin do kart jest dowolny.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły rodzinne, składające się z co najmniej dwóch osób, przy czym jedna z nich musi mieć mniej niż 18 lat.

Propozycje trzeba dostarczyć do świetlicy w Głuszczyźnie, a dodatkowe informacje można znaleźć na profilu Gminy Głusk na Facebooku, albo uzyskać mailowo pod adresem: mariolabryda@gmail.com.

Termin zgłaszania prac upływa 31 maja, a wyniki będą ogłoszone 2 czerwca podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka.

Patronami konkursu "Zioła dla zdrowia - Nie wiemy jakie skarby mamy, więc chętnie je poznamy", są lubelski oddział Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-konkurs-dla-zielarzy,30911.html?p=1

 

 

Opis alternatywny: Zaproszenie z elementami graficznymi przedstawiającymi zielone liście i udekorowane eleganckim, kaligraficznym pismem. Zawiera tekst w języku polskim, zapraszający na wydarzenie, z pieczęcią w górnym prawym rogu.
Powrót