USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Finał obchodów dziecięcego święta

Aktualności

Scena zewnętrzna z występem dzieci w ludowych strojach, publiczność siedzi i stoi na trawie, balony i dekoracje w tle.
10.06
2024

Finał obchodów dziecięcego święta

Festynem na placu przy urzędzie gminy w Dominowie w niedzielę 8 czerwca zakończyły się obchody Dnia Dziecka w gminie Głusk. W niedzielne popołudnie, nie tylko mali, mieszkańcy oglądali występy lokalnych artystów i pokazy strażackie, bawili się z żywymi alpakami, podziwiali efekty pracy kreatorów mody, a co bardziej odważni zmieniali image na stoisku z malowaniem twarzy.

Festynową publiczność bawili m.in.: Orkiestra Dęta Gminy Głusk, Zespół Tańca Nowoczesnego "Domino Jazz", Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" oraz uczniowie Studia Wokalnego "Sing it".

Ogromne zainteresowanie najmłodszych gości wzbudziły zabawy w pianie, które przygotowali strażacy z OSP Mętów, a dziewczynki ze Szkoły Podstawowej z Mętowa miały pełne ręce pracy na stoisku z malowaniem buziek i pleceniem warkoczyków.

Część uczestników, także dorosłych, przyszła na niedzielny festyn w bajkowych przebraniach, które brały udział w konkursie z nagrodami. Wśród dzieci główną nagrodę odebrał Aleksander, przebrany za Spidermana, w kategorii dorosłych konkurs wygrała Esmeralda, ale wszyscy uczestnicy zasłużyli na słowa uznania za odwagę, kreatywność i dystans do siebie. Nagrody dla uczestników modowych zmagań ufundowały Pizzeria i Restauracja "Prosto z Pieca" Dominów oraz "Stajnia Atut" z Dominowa.

Niedzielną imprezę, którą zorganizowali wójt gminy Głusk oraz Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie, wsparli również inni sponsorzy: Marcin Krzysiak Sklep Groszek z Dominowa, Urszula Małysz Piekarnia Baker z Abramowic Prywatnych, KGW Głuszczyzna, "Bistro Mika" z Dominowa i OSP Kliny.

 

(fot. BCK w Dominowie)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-final-obchodow-dzieciecego-swieta-foto,30983,1.html

 

Powrót