USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Międzygminne zawody strażaków

Aktualności

Alternatywny opis zdjęcia: Plakat zapraszający na Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze z dwiema fotografiami przedstawiającymi strażaków w czarnych uniformach biorących udział w konkurencjach sprawnościowych na trawiastym terenie.
15.06
2024

Międzygminne zawody strażaków

Strażacy ochotnicy z gminy Głusk przez wiele lat rywalizowali w lokalnych zawodach sportowo-pożarniczych. W tym roku po raz pierwszy dołączą do czterech innych gmin powiatu lubelskiego, które takie turnieje organizują wspólnie, ale klasyfikacja będzie prowadzona oddzielnie dla każdej gminy.

Gospodarzem tegorocznych zmagań, które odbędą się w niedzielę 16 czerwca, będzie Bychawa. O tytuł najlepszej w gminie Głusk powalczą reprezentacje OSP Mętów, Wilczopole, Kliny, Prawiedniki, Majdan Mętowski i Ćmiłów. Podczas zawodów oddzielnie będą klasyfikowane jednostki z gmin Bychawa, Jabłonna, Strzyżewice i Krzczonów, a najlepsze drużyny wywalczą awans na zawody powiatowe. Te odbędą się tydzień później w Bełżycach.

Rywalizacja wszystkich zespołów będzie się odbywać w dwóch konkurencjach - sztafecie i ćwiczeniach bojowych.

Mistrzowskiego tytułu z poprzednich zawodów, które odbyły się w gminie Głusk w 2022 roku, będą bronić druhowie z OSP Kliny. Drugie miejsce zajęła wtedy OSP Wilczopole, a na trzecim stopniu podium stanęła OSP Majdan Mętowski.

Oprócz międzygminnego turnieju dorosłych reprezentacji, w Bychawie odbędą się zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych, w których z gminy Głusk wystartują mieszane zespoły chłopców i dziewcząt z Mętowa i z Wilczopola.


(fot. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-miedzygminne-zawody-strazakow,31003.html?p=1

 

Powrót