USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będzie nowy chodnik w Kalinówce

Aktualności

Pofalowana droga z chodnikiem, po bokach zielone krzewy i drzewa, w tle błękitne niebo z chmurami.
02.07
2024

Będzie nowy chodnik w Kalinówce

Przy ul. Chmielnej w Kalinówce w gminie Głusk będzie wygodniej i bardziej bezpiecznie. Komfort zapewni chodnik, który powinien zostać wybudowany w ciągu kilkunastu miesięcy. Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Chodnik, który powstanie po jednej stronie ul. Chmielnej, będzie mieć około 2 kilometrów długości, a nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Firma, która wygrała przetarg ma również wybudować indywidualne zjazdy i, na prawie połowie odcinka chodnika, uzupełnić oświetlenie LED.

- To ważna inwestycja, o którą mieszkańcy zabiegali od dłuższego czasu. Ul. Chmielna w Kalinówce stanowi połączenie drogi ekspresowej S17 z trasą gminną, z którego korzystają mieszkańcy domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych i miejscowi przedsiębiorcy - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

W przetargu na realizację tego zadania wzięło udział sześciu oferentów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Mełgwi, która ma wykonać wszystkie prace za prawie 2 miliony 580 tysięcy złotych. Z tej kwoty 1 milion 995 tysięcy to środki z "Polskiego Ładu".

Chodnik przy ul. Chmielnej w Kalinówce ma być gotowy najpóźniej do lipca przyszłego roku.


(fot. arch. UG Głusk)

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bedzie-nowy-chodnik-w-kalinowce,31113.html?p=1

 

 

Powrót