USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Będzie nowy samochód dla strażaków

Aktualności

Będzie nowy samochód dla strażaków
04.07
2024

Będzie nowy samochód dla strażaków

Gmina Głusk ogłosiła przetarg na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Mętów. Potencjalni dostawcy mogą składać oferty do 12 lipca, a część pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z budżetu państwa.

- OSP Mętów to jedna z dwóch jednostek w gminie Głusk, wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, i druga, po Wilczopolu, z największą liczbą wyjazdów. Obecnie druhowie dysponują lekkim samochodem Peugeot z 2010 roku i wyprodukowanym w tym samym czasie średnim Volvo. Obydwa pojazdy pozostaną na stanie jednostki, a największą zaletą nowego samochodu będzie znacznie większy od obecnego zbiornik na wodę - mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Jednostka w Mętowie jest jedną z prawie 300 OSP, którym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dotacje na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie z Mętowa chcą kupić średni samochód z automatyczną skrzynią biegów, zbiornikiem wody o pojemności 4 tysięcy litrów i autopompą.

Firma, która wygra przetarg, ma dostarczyć pojazd w ciągu 115 dni od podpisania umowy.

Dotacja z MSWiA nie wystarczy na sfinansowanie zakupu, dlatego część środków na ten cel gmina zabezpieczyła we własnym budżecie i szuka dodatkowych źródeł finansowania.

Dzięki wsparciu z budżetu państwa w całym kraju do 292 jednostek OSP trafi 55 ciężkich, 140 średnich i 83 lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz 14 innych pojazdów, wykorzystywanych w akcjach ratowniczych.

Powrót