USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Bezpłatna mammografia w Mętowie

Aktualności

Dwie uśmiechnięte kobiety, młodsza z ramieniem wokół starszej, siedzą w jasnym pomieszczeniu. Na dole strony znajdują się informacje o bezpłatnych badaniach mammograficznych.
08.07
2024

Bezpłatna mammografia w Mętowie

Od kilku miesięcy z bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, może korzystać większa grupa pacjentek. W przyszłym tygodniu taką okazję będą mieć mieszkanki gminy Głusk.

Specjalny ambulans stanie na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mętowie w środę 10 lipca, ale panie, które chcą skorzystać z tej propozycji, powinny się wcześniej zapisać na wizytę.

Do końca października ubiegłego roku program profilaktyczny raka piersi obejmował kobiety w wieku od 50 do 69 lat. 1 listopada grupa ta została rozszerzona i z bezpłatnej mammografii mogą korzystać pacjentki już od 45 roku życia, a górna granica została podniesiona do 74 lat.

W każdym przypadku obowiązuje zasada, że badania są adresowane do kobiet, które nie korzystały z bezpłatne mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Żadne skierowania nie są potrzebne. Wystarczy zgłosić się na badanie z dowodem tożsamości, a wcześniej zarejestrować telefonicznie pod numerem: 22 880 90 80 wewnętrzny 3.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Rocznie w Polsce dowiaduje się o nim około 20 tysięcy kobiet.

Badanie mammograficzne to wciąż najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów nowotworu, który, jeśli zostanie odpowiednio szybko wykryty, jest niemal całkowicie wyleczalny.


(fot. luxmed-diagnostyka.pl)
 

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-bezplatna-mammografia-w-metowie,31136.html?p=1

 

Dwie uśmiechnięte kobiety, młodsza z ramieniem wokół starszej, siedzą w jasnym pomieszczeniu. Na dole strony znajdują się informacje o bezpłatnych badaniach mammograficznych.
Powrót