USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Rodzinna reprezentacja karateków z ZS...

Aktualności

Chłopiec i dziewczynka w strojach do karate pozują z dyplomami i pucharami na tle baneru turniejowego.
26.05
2025

Rodzinna reprezentacja karateków z ZS Mętów na ME

Udany występ dwójki uczniów Zespołu Szkół w Mętowie na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie, Lilianna Golianek wywalczyła brązowy medal, a jej brat Krzysztof uplasował się tuż za podium kończąc zawody na czwartej pozycji.

Lilianna Golianek, która jest uczennicą VI klasy ZS w Mętowie, swoją przygodę z karate rozpoczęła w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin w 2023 roku. Zanim zdobyła brąz na ME brała udział w ponad 20 turniejach rangi ogólnopolskiej, za każdym razem wracając z nich z medalami.

Jej brat Krzysztof Golianek, który uczy się w II klasie ZS w Mętowie, również jest członkiem LKKK od 2023 roku. Mimo młodego wieku był już dwa razy powołany na Mistrzostwa Europy, a w kwietniu został wicemistrzem Polski. Ponadto brał udział w ponad 20 ogólnopolskich turniejach, w których zawsze zajmował pierwsze miejsca.

Rodzeństwo karateków z Mętowa już może się pochwalić licznymi sukcesami, ale każde z nich ma wszelkie predyspozycje, by znacznie wydłużyć listę trofeów.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rodzinna-reprezentacja-karatekow-z-zs-metow-na-me-foto,32720.html

 

Powrót