USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Szkoła Podstawowa w Mętowie najlepsza!

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Mętowie najlepsza!
22.05
2018

Szkoła Podstawowa w Mętowie najlepsza!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie wygrali Wojewódzki Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. W finale, który odbył się w dniu urodzin Karola Wojtyły, uczniowie z gminy Głusk zmierzyli się z dziewięcioma innymi reprezentacjami z regionu.

Były to drużyny złożone z uczniów klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjalistów lub uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczne zmagania odbywały się pod hasłem "Duch, który umacnia miłość". Główną lekturą była książka Krzysztofa Tadeja "Sekretarz dwóch papieży", a także inne źródła z informacjami o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II. 

W ostatnim etapie zmagań, które odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku, każda z drużyn musiała odpowiedzieć na 20 pytań. 

Najlepiej spisała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Mętowa, która o 3 punkty wyprzedziła drużynę ze Stróży oraz o 4 - ekipy z Annopola i Pszczelej Woli.

Zwycięski zespół tworzyli Mateusz Płaza z klasy VIIa, Paulina Gajur i Patrycja Wilczyńska z IIb gimnazjum i Katarzyna Brauze z IIIa gimnazjum. Do konkursowych zmagań uczniów z Mętowa przygotowywała Agata Rekiel, która razem ze swoimi podopiecznymi odbierała nagrody m.in. z rąk burmistrza Kraśnika Mirosława Włodarczyka, który był jednym z patronów honorowych konkursu razem z Kuratorium Oświaty w Lublinie i parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku.

 

Powrót