USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Sieć i ujęcia wody do modernizacji

Aktualności

Sieć i ujęcia wody do modernizacji
12.02
2019

Sieć i ujęcia wody do modernizacji

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Głusk rozbudowała sieć wodociągową, ale na tym projekt się nie skończył. Samorząd właśnie ogłosił przetarg na kolejne prace przy wodociągach, które również będą współfinansowane z funduszy unijnych.

Tym razem nie chodzi o budowę lecz remont sieci i ujęć wody. – Część naszego wodociągu ma już ponad 20 lat i ze względu na efektywność niektóre części trzeba już wymienić. Ujęcia wody będą remontowane w Kalinówce, Wilczopolu, Klinach i Prawiednikach, natomiast pozostałe prace są planowane w różnych miejscowościach. Chodzi głównie o wymianę pomp głębinowych, zaworów, zasuw i włazów. – mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
Firmy, które chcą zrealizować te inwestycje mogą składać oferty do 21 lutego, a prace są podzielone na dwie części. Nowe ujęcia wody mają być gotowe do połowy czerwca, natomiast pozostałe prace powinny się zakończyć 30 września tego roku. Część kosztów Gmina Głusk pokryje z dotacji, którą pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
 
To nie jedyny projekt w gospodarkę wodno-ściekową miejscowego samorządu, współfinansowany ze środków unijnych. Kończy się budowa sieci kanalizacyjnej w Abramowicach Prywatnych i Kalinówce, a podobne prace w Mętowie i Głuszczyźnie przekroczyły półmetek.
Powrót