USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Rada za wnioskiem w/s dotacji z FDS

Aktualności

Rada za wnioskiem w/s dotacji z FDS
12.04
2019

Rada za wnioskiem w/s dotacji z FDS

Gmina Głusk będzie się ubiegać o dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę fragmentu drogi w Dominowie nad stawami. Podczas sesji w czwartek 11 kwietnia rada gminy zabezpieczyła pieniądze na ten cel w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, a to pozwoli na złożenie wniosku o przyznanie dofinansowania.

Pieniądze mają być wykorzystane na przebudowę około 900-metrowego odcinka drogi, która obecnie ma 3 metry szerokości. - Jeśli otrzymamy dotację poszerzymy jezdnię do 5 metrów, położymy nową nawierzchnię i wykonamy przy tej trasie chodnik - zapowiada w rozmowie z informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz. 

Szacunkowy koszt tej inwestycji sięga 2 milionów 600 tysięcy złotych, z czego około 60 procent gmina może otrzymać z budżetu państwa.

 

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania z FDS kończy się w poniedziałek 15 kwietnia, ale na decyzje o podziale pieniędzy trzeba poczekać kilka miesięcy. Jeśli procedura, związana z oceną złożonych projektów będzie realizowana sprawnie i dotacja dla Gminy Głusk zostanie przyznana, prace rozpoczną się w bieżącym, a zakończą w przyszłym roku. 

Ponadto podczas czwartkowej sesji radni zgodzili się z wnioskiem mieszkańców Abramowic Prywatnych, którzy chcą, by jedna z ulic w tej miejscowości nazywała się Leszczynowa. 

 

Źródło: IAS24

 

Powrót