USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY GŁUSK

Aktualności

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY GŁUSK
17.06
2019

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY GŁUSK

W związku z trudną sytuacją pogodową skutkującą przerwami w dostawie wody informujemy, że zarówno urząd gminy jak i spółka gminna podejmują stosowne działania w celu minimalizacji skutków tej uciążliwości.

Nasza gmina sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę wod- kan, jednak wobec takiej sytuacji pogodowej jest to bardzo utrudnione. Największe zakłócenia w dostawie wody występują u mieszkańców podłączonych do ujęcia w Czerniejowie. Ujęcie to jest współwłasnością miasta Lublin, gminy Głusk i gminy Jabłonna, a zarządza nim spółka WODROL. Nasza gmina złożyła wniosek w ramach RPO Województwa Lubelskiego o dofinansowanie remontu tego ujęcia, który prawdopodobnie w najbliższym czasie doczeka się realizacji. Dodatkowo sytuację z dostawą wody z tego ujęcia może wkrótce poprawić fakt, przepięcia do miasta Lublin około 700 odbiorców wody z terenu miasta  zasilanych z tego miejsca.  Aktualnie trwają prace modernizacyjne na wszystkich pozostałych ujęciach wody, poprawiające ich wydajność. Najtrudniejsza sytuacja z ciśnieniem w kranach występuje w dni wolne od pracy oraz w godzinach wieczornych, kiedy to zużywamy jej kilka razy więcej niż normalnie. Prosimy o bezwzględne ograniczenie zużycia wody przez wszystkich mieszkańców gminy Głusk w celu podlewania trawników, mycia samochodów, napełniania basenów itp. To od każdego z nas zależy bezpośrednio, czy nasz sąsiad będzie miał zapewnioną przynajmniej podstawową ilość wody dla celów bytowych. Prosimy o poważne potraktowanie niniejszego apelu.
Powrót