USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Nagrody za świąteczne życzenia...

Aktualności

Nagrody za świąteczne życzenia uczniów z Wilczopola
16.12
2019

Nagrody za świąteczne życzenia uczniów z Wilczopola

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii ponownie wśród laureatów archidiecezjalnego konkursu literackiego „Wyślij życzenia na święta Bożego Narodzenia”. W tegorocznej edycji, która zakończyła się we wtorek 10 grudnia, jury doceniło prace napisane przez Darię Stasiak i Gabrielę Bezkorowajnę z klasy VI oraz Natalię Bolibok i Szymona Kośkiewicza z klasy VII.

Zadaniem uczestników rywalizacji było napisanie listu z rozwinięciem myśli św. Jana Pawła II: "Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym...".

Z propozycji organizatorów konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie skorzystali uczniowie z 30 szkół w archidiecezji lubelskiej, w tym młodzi literaci z SP w Wilczopolu-Kolonii, która zgłosiła w sumie 9 prac, przygotowanych przez uczniów klas IV - VIII.
 
Wśród najwyżej ocenionych przez jury był list Darii Stasiak, skierowany do siostry, która wyjechała za granicę. Członkowie komisji docenili tę pracę za "próbę znalezienia Iskierki Bożej w ponadprzeciętnej osobowości siostry i bardzo dojrzałe poprowadzenie porównania czasów Chrystusa i współczesności".

List Gabrieli Bezkorowajny do Sary został nagrodzony "za wspaniale ukazaną rolę chrześcijańskiego powołania człowieka, jego wyjątkowości i niepowtarzalności oraz za młodzieńczą odwagę dawania świadectwa na temat religijnego wymiaru świąt Bożego Narodzenia".

Natalia Bolibok napisała list do cioci Beatki, która opiekuje się dorosłą niepełnosprawną córką Karolcią. Według jurorów ta praca "stanowi rodzaj hołdu i uznania dla bezinteresownego poświęcenia się dla innych".
Z kolei Szymon Kośkiewicz zgłosił do konkursu bardzo osobisty list do babci, w którym opisuje jak w jego rodzinie realizuje się plan Bożego powołania.

Szkoła Podstawowa w Wilczopolu-Kolonii zgłosiła prace swoich uczniów do tego konkursu już po raz ósmy. Tegoroczny sukces jest tym cenniejszy, że Daria Stasiak, Gabriela Bezkorowajna i Szymon Kośkiewicz znaleźli się w gronie laureatów po raz pierwszy, natomiast Natalia Bolibok ma teraz na swoim koncie już dwa takie tytuły.
 
Szkolną koordynatorką konkursu była Marzena Sołtys, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wtorkowej gali laureatów, na którą uczniowie z Wilczopola-Kolonii pojechali dzięki uprzejmości rodziców Darii Stasiak i Gabrieli Bezkorowajny.
 
Powrót