USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Preferencyjny zakup węgla Zmiana zasad dystrybucji węgla po 1...

Preferencyjny zakup węgla

węgiel
29.12
2022

Zmiana zasad dystrybucji węgla po 1 stycznia 2023 r.

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 1 grudnia nastąpiła zmiana zasad dystrybucji węgla umożliwiająca przeniesienie niewykorzystanego w pierwszym okresie limitu 1,5 tony na następny okres tj. po 1 stycznia 2023 r.

Oznacza to, że w przypadku gdy do 31 grudnia 2022 r. mieszkaniec gminy nie dokonał zakupu węgla lub dokonał w ilości mniejszej niż 1,5 tony, to niewykorzystaną ilość będzie mógł przenieść na drugi okres. Tym samym w przypadku kupna np. 1 tony węgla w pierwszym okresie, w drugim będzie można zakupić 2 tony do łącznego limitu 3 ton.

Ponadto informujemy, że w związku z przypadkami rezygnacji z zakupu węgla przez mieszkańców, już po złożonym przez nas zamówieniu w Kopalni Węgla Bogdanka, za które Gmina musi zapłacić, po 1 stycznia 2023 r. nastąpi zmiana zasad sprzedaży węgla w naszym urzędzie. W nowym roku zapraszamy wszystkich, zarówno tych, którzy już odebrali węgiel w pierwszej turze i zadeklarowali chęć kupna w drugiej, jak i tych, którzy złożyli zapotrzebowanie tylko na drugą turę, aby zgłaszali się bezpośrednio do urzędu i dokonali stosownej opłaty wynikającej z deklarowanego tonażu. Po dokonanej wpłacie zostanie przez nas zamówiony węgiel, który później będzie dystrybuowany wg kolejności wpłat.  Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w której pod koniec okresu grzewczego tj. przed 30 kwietnia 2023 r. zostanie przez nas zamówiony węgiel po który nikt się nie zgłosi.

Powrót