USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Lista laureatów świątecznych...

Aktualności kulturalne i sportowe

Szopka
08.01
2021

Lista laureatów świątecznych konkursów ogłoszona

Mieszkańcy gminy Głusk mogą już się cieszyć z nagród, przyznanych za propozycje zgłoszone w trzech konkursach bożonarodzeniowych. Na profilu Biblioteki – Centrum Kultury w Dominowie na Facebook'u ukazały się właśnie listy autorów najciekawszych szopek, kartek z aniołem i choinek.

"Propozycje, zgłoszone w szóstej edycji konkursu "Rodzinnych szopek bożonarodzeniowych", były niepowtarzalne, oryginalne, starannie wykonane i pomysłowe. Cenne jest także to, że były to prace zespołowe, w których widać połączenie elementów wykonanych przez dzieci z tymi, w których przygotowaniu musieli pomagać dorośli. Taka forma wspólnej pracy ma zawsze szczególne znaczenie" - napisali w końcowym protokole organizatorzy. Za najciekawsze szopki przyznali trzy nagrody. Pierwszą otrzymają Jagoda, Mikołaj, Agata i Cezary Lamchowie, drugą odbiorą Anna, Zuzanna i Mieczysław Pawełczakowie, a na trzecią zasłużył Franciszek Przybylski z rodzicami.

Głównym celem konkursu "Kartka z aniołem" było podtrzymywanie tradycji przekazywania świątecznych życzeń w tradycyjnej, papierowej formie. Za te, wykonane przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat, członkowie komisji przyznali pierwszą nagrodę Marii Bogusz ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii, drugą otrzyma jej szkolna koleżanka Kornelia Wójcik, a trzecią - Aniela Wudarska ze Szkoły Podstawowej w Mętowie.

Spośród autorów w wieku od 10 do 15 lat, najciekawsza okazała się kartka Zuzanny Pawełczak ze Szkoły Podstawowej w Prawiednikach, a drugą nagrodę odbierze Milena Bednarz ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie.

Konkurs fotograficzny "Choinka - gwiazda świątecznych dekoracji" odbył się po raz pierwszy, a laureatów wybierali internauci. W galerii na profilu centrum kultury na Facebook'u najwięcej, bo 533 głosy, otrzymała choinka Mirosława Sochy, 491 polubień zebrała propozycja Janiny Dudek, a trzecie miejsce z 230 głosami poparcia zajęła choinka Łukasza Rysia.

(fot. BCK w Dominowie)

 
Źródło: IAS 24
https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-lista-laureatow-swiatecznych-konkursow-ogloszona-foto,24560.html
Powrót