USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Kolędnicze sukcesy ZTL "Mały Głusk"

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie grupowe
11.02
2021

Kolędnicze sukcesy ZTL "Mały Głusk"

Ze względu na pandemię koronawirusa artyści nie mają zbyt wielu okazji do występów, ale gdy takie się pojawiają starają się je maksymalnie wykorzystać. Udało się to członkom Zespołu Tańca Ludowego "Mały Głusk", który z powodzeniem wziął udział w pierwszym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Józefowie, organizowanym w internecie.

W kategorii uczniów klas I - III szkół podstawowych "Mały Głusk" zdobył jedną z pierwszych nagród, a występująca w grupie wykonawców ze szkół średnich i dorosłych artystów - solistka Weronika Mordel zajęła drugie miejsce.

Młodsza i starsza grupa ZTL "Mały Głusk" została doceniona przez jury za pastorałkę "Na kondrackiej holi", natomiast Weronika Mordel ujęła jurorów wykonaniem kolędy "Z narodzenia Pana".

Sukces jest tym większy, że jury przeglądu, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Józefowie i Caritas miejscowej parafii, oceniło aż 117 występów. Zarejestrowało je 21 zespołów i 96 solistów, którzy nagrali kolędy i pastorałki, a potem udostępnili w sieci. Byli to artyści, reprezentujący szkoły, ośrodki kultury i studia piosenki oraz indywidualni wykonawcy nie tylko z województwa lubelskiego, ale również z Bolesławca, Chorzowa, Warszawy i okolic czy nawet ze Szczecina. W pięciu kategoriach wiekowych jurorzy przyznali łącznie 22 nagrody i 13 wyróżnień.


(fot. arch. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-kolednicze-sukcesy-ztl-maly-glusk,24723.html?p=1

 

Powrót