USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Konkurs zdjęć inspirowanych dziełami...

Aktualności kulturalne i sportowe

Dama z łasiczką obraz
23.03
2021

Konkurs zdjęć inspirowanych dziełami sztuki zakończony

Zakończył się konkurs fotograficzny "Sztuka jest kobietą a kobietą być to sztuka", organizowany przez Bibliotekę - Centrum Kultury w Dominowie. Laureatki wybrali internauci, którzy głosowali na zdjęcia, inspirowane znanymi obrazami i innymi dziełami sztuki, na Facebook’u.

Największą liczbę 486 "polubień" zdobyła propozycja Antoniny Studzińskiej, przygotowana w oparciu o "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci. Tylko 5 "polubieniami" mniej może się pochwalić Daria Chmiel, która zgłosiła własną wersję "Portretu małej dziewczynki trzymającej królika" Franka Holla. Na trzecią nagrodę zasłużyła Anna Pawełczak z "Autoportretem w zielonym Bugatti", wzorowanym na dziele Tamary Łempickiej.

Każdy z uczestników konkursu mógł zgłosić maksymalnie trzy propozycje, ale jeden autor mógł zdobyć tylko jedną nagrodę. Zgodnie z regulaminem o podziale nagród decydowała liczba "polubień" na konkretną pracę, oddana do poniedziałku 22 marca do 10.00.

Autorki propozycji, które cieszyły się największym uznaniem internautów, otrzymają nagrody rzeczowe. Termin i sposób ich przekazania organizatorzy będą ustalać indywidualnie.

(fot. BCK w Dominowie)

 
Powrót