USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Ostatnie propozycje do wielkanocnych...

Aktualności kulturalne i sportowe

Kolorowe pisanki
23.03
2021

Ostatnie propozycje do wielkanocnych konkursów

Mieszkańcy gminy Głusk, którzy chcą zgłosić propozycje do tegorocznych konkursów wielkanocnych, powinni kończyć pracę. Miejscowe centrum kultury czeka na świąteczne kartki i pisanki tylko do końca tego tygodnia.

Konkurs kartek, skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, był organizowany już w poprzednich latach, nowością jest możliwość poddania ocenie jurorów własnoręcznie wykonanych pisanek, które mogą zgłaszać także dorośli autorzy. Format ani technika zdobienia świątecznych jajek są nieograniczone. W regulaminie jest tylko zapis, że prace powinny być kompozycją różnych, dowolnie wybranych elementów i symboli związanych ze świętami wielkanocnymi.

Pisanki będą oceniane w dwóch kategoriach - tradycyjnej (pisanki malowane, drapane itp.) oraz kreatywnej (pisanki zdobione w technikach współczesnych, na przykład decoupage czy mixmedia). W każdej grupie jury nagrodzi po trzy prace wykonane oddzielnie przez autorów w wieku do i powyżej 15 lat.


Konkursowe propozycje trzeba dostarczyć do centrum kultury w Dominowie do 26 marca. Wyniki obydwu konkursów mają być ogłoszone trzy dni później, a zgłoszone prace zostaną zamieszczone w wirtualnej galerii, która będzie dostępna na stronie internetowej placówki i jej profilu na Facebook’u.

Pełne regulaminy, formularze zgłoszeniowe i inne dokumenty można znaleźć na stronie: centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-ostatnie-propozycje-do-wielkanocnych-konkursow,24907.html?p=1

 

Powrót