USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Wyniki wielkanocnych konkursów ogłoszone

Aktualności kulturalne i sportowe

Pisanki
30.03
2021

Wyniki wielkanocnych konkursów ogłoszone

Mimo pandemii koronawirusa mieszkańcy gminy Głusk nie zrezygnowali z kultywowania świątecznych tradycji. Na tegoroczny konkurs wielkanocny, organizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Dominowie, zgłosili prawie 50 propozycji, które już oceniło jury i ogłosiło werdykt.

W konkursie pisanek jurorzy zweryfikowali 19 prac, a kartki zgłosiło 28 autorów.
 
Pisanki były oceniane w dwóch kategoriach - pisanka tradycyjna i kreatywna, z których bardziej popularna była ta druga. Konkursowe propozycje zostały wykonane m.in. ze sznurka, bibuły czy modeliny. Niektórzy frezowali wzory na gęsim jajku, inni malowali jajka albo skrobali, a jeszcze inni zgłosili pisanki króliki, baranki czy Picasso.

Pierwszą nagrodę wśród młodzieży i dorosłych za pisankę tradycyjną otrzyma Aleksandra Ryś. W kategorii pisanek kreatywnych, w tej samej grupie wiekowej, na podium znalazły się kolejno prace Marzeny Kowalik, Anety Białek oraz Iwony Filipek. Spośród kreatywnych pisanek wykonanych przez dzieci jurorom najbardziej spodobała się ta zgłoszona przez Julię Kowalik. Na drugą nagrodę zapracowała Weronika Gutte, na trzecią Mariola Maziarczyk, a jedyne wyróżnienie odbierze Kornelia Szykuła.
 
Zgodnie z regulaminem konkurs kartek wielkanocnych był skierowany do dzieci, które korzystały z różnych technik. W kategorii autorów w wieku od 6 do 9 lat pierwsze miejsce zajęła Natalia Filipek, drugie Julia Kowalik, trzecie Aleksandra Filipek, a wyróżnienie otrzyma Zuzanna Daniel. Spośród plastyków w wieku od 10 do 15 lat najciekawszą propozycję zgłosiła Milena Bednarz. Pozostałe dwie nagrody odbiorą Zuzanna Pawełczak i Patrycja Jędzura.
O terminie odbioru nagród i dyplomów organizatorzy będą informować laureatów telefonicznie.(fot. BCK w Dominowie)

żródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wyniki-wielkanocnych-konkursow-ogloszone-foto,24939,1.html

 

Powrót