USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Nowe świetlice czekają na wyposażenie

Aktualności kulturalne i sportowe

Budynek świetlicy na zewnątrz
21.05
2021

Nowe świetlice czekają na wyposażenie

Wybudowane od podstaw świetlice w Głuszczyźnie i Kazimierzówce są gotowe, a teraz zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Budowa obydwu obiektów była współfinansowana z pieniędzy unijnych, natomiast koszty wyposażenia Gmina Głusk pokryje wyłącznie z własnego budżetu.

Do nowych świetlic trzeba kupić m.in. krzesła, stoły, lodówki, zmywarki, naczynia, sztućce oraz inne akcesoria kuchenne i łazienkowe. Firmy, które chcą dostarczyć elementy wyposażenia mogą składać oferty do 27 maja, a potem w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy, muszą zainstalować potrzebny sprzęt i urządzenia.

Świetlice w Głuszczyźnie i Kazimierzówce to parterowe budynki o powierzchni użytkowej około 200 metrów kwadratowych. Będą w nich m.in.: sale na spotkania i imprezy okolicznościowe, kuchnie, zaplecza socjalne, sanitariaty i pomieszczenia biurowe. W obydwu obiektach zostały również zamontowane instalacje fotowoltaiczne.

Budowa kosztowała około 1 miliona 780 tysięcy złotych, z czego 1 milion to dotacja, którą Gmina Głusk pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(fot. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowe-swietlice-czekaja-na-wyposazenie,25183.html

Pomieszczenia świetlicy

Powrót