USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Miejsce spotkań w Żabiej Woli otwarte

Aktualności kulturalne i sportowe

Na zdjęciu grupa osób przecinająca wstęgę
02.06
2021

Miejsce spotkań w Żabiej Woli otwarte

Mieszkańcy Żabiej Woli w gminie Głusk mają powody do zadowolenia. Przy nowo wybudowanej drodze mają do dyspozycji miejsce spotkań, które zostało przygotowane dzięki środkom z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Uroczyste zakończenie inwestycji odbyło się we wtorek 1 czerwca.

W Żabiej Woli powstał kompleks rekreacyjny z placem zabaw, siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki siatkowej, stolikiem do gier w szachy i stołem do gry w ping-ponga. Jest również altana i elementy małej architektury, czyli ławki i stojaki na rowery. Cały teren został ogrodzony, obsiany trawą i obsadzony krzewami oraz oświetlony z wykorzystaniem solarów. W trosce o bezpieczeństwo korzystających z niego osób został też zamontowany monitoring.

Realizacja inwestycji kosztowała prawie 446 tysięcy złotych, z czego ponad 330 tysięcy, czyli 95 procent kosztów kwalifikowalnych, stanowią środki zewnętrzne.

Podczas wtorkowej uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, radna Halina Maliszewska, sołtyska Żabiej Woli Irena Kowalik oraz proboszcz parafii w Ćmiłowie ksiądz Józef Czerwieniec, który poświęcił nowy obiekt. Jego najmłodszym użytkownikom wójt Jacek Anasiewicz złożył przy okazji życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Miejsce spotkań w Żabiej Woli to jedno z kilku zadań, które miejscowy samorząd realizuje w ramach wieloletniego programu rewitalizacji gminy Głusk. Jego wartość kosztorysową szacuje się na ponad 11 milionów złotych. Do 85 procent kosztów netto będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, 10 procent z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny gminy.

 

(fot. UG Głusk)

 
Źródło: IAS 24
 
Powrót