USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Udana wiosna piłkarzy GLKS

Aktualności kulturalne i sportowe

Piłka nożna
08.06
2021

Udana wiosna piłkarzy GLKS

Piłkarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk walczą o jak najwyższą lokatę w tabeli A Klasy. Na razie runda wiosenna jest dla nich bardzo udana, ponieważ w 10 ostatnich meczach aż 8 razy wygrywali i zanotowali dwie porażki. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek, z których dwie zostaną rozegrane w tym tygodniu.

Ze względu na pandemię koronawirusa runda wiosenna rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie kwietnia, a od drugiej połowy maja mecze odbywają się co 3 - 4 dni.

Na początek wiosennej serii spotkań GLKS przegrał u siebie z LKS Biskupice 2:3, a w połowie maja uległ "Błękitowi" Cyców. Od tego czasu podopieczni trenera Mariusza Adamczyka są niepokonani. Wygrywali kolejno z "Perłą" Mełgiew 3:2, z "Krzczonovią" Krzczonów 9:0, z "Traweną" Trawniki 2:0 i z "Piotrcovią" Piotrków 3:1, a w ostatnia niedzielę 6 czerwca pokonali 3:1 LKS Wierzchowiska. - Awans do klasy okręgowej już wywalczył "Błękit" Cyców, w którym grają m.in. byli piłkarze "Górnika" Łęczna Daniel Prusak i Veljko Nikitović. Spadek również nam nie grozi, ponieważ zajmujemy bezpieczne 8 miejsce w 16-drużynowej lidze. Chcemy jednak jak najlepiej zakończyć obecny sezon i z optymizmem przygotować się do nowych rozgrywek - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Mariusz Adamczyk.

Już w środę 9 czerwca o 18.00 GLKS Głusk zagra na wyjeździe z "Avenirem" Jabłonna, a w niedzielę 13 czerwca także o 18.00 zmierzy się u siebie z "Rohlandem" Tuszów. Na niedzielnym meczu na Arenie Głusk publiczność może zapełnić połowę miejsc.

Do końca rozgrywek drużyna z gminy Głusk zmierzy się jeszcze z "Oleśnią" Oleśniki i "Tajfunem" Ostrów Lubelski, a zakończy sezon 23 czerwca meczem z "Turem" Milejów.


Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-udana-wiosna-pilkarzy-glks,25274.html?p=1

Powrót