USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Będzie nowoczesna świetlica w Mętowie

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie z lotu ptaka
15.06
2021

Będzie nowoczesna świetlica w Mętowie

Mieszkańcy Mętowa doczekają się świetlicy z prawdziwego zdarzenia. Powstanie ona w siedzibie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w której trzeba przebudować istniejącą kondygnację. Przetarg na realizację inwestycji jest ogłoszony, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z funduszy unijnych.

W przebudowanej kondygnacji powstanie duża sala, toalety, kuchnia z pralnią i siłownia. Firma, która wygra przetarg, ma nie tylko wykonać prace budowlane, ale również dostarczyć niezbędny sprzęt i wyposażenie.

Firmy, które chcą się tym zająć, mogą składać oferty do 17 czerwca, a na wykonanie wszystkich robót i dostawę wyposażenia będą mieć 12 miesięcy od podpisania umowy.
Nadbudowa i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Mętów" to ostatnie z kilku zadań objętych projektem pn. "Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk" finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W ramach tego projektu miejscowy samorząd m.in.: przebudowuje boisko w Wilczopolu-Kolonii oraz rozbudowuje świetlice także w Wilczopolu-Kolonii i w Ćmiłowie, a w tym miesiącu odbyło się oficjalne otwarcie "Miejsca spotkań" w Żabiej Woli.

Wartość całej rewitalizacji jest szacowana na ponad 12 milionów złotych, z czego dofinansowanie wyniesie niemal 7,5 miliona złotych, a pozostałe środki to wkład własny Gminy Głusk.
 
(fot. "Smart Studio" Karol Niedźwiadek)
 
Źródło: IAS 24
 
 
Powrót