USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe KGW Ćmiłów czeka na głosy w...

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie grupowe Koło Gospodyń Wiejskich w Ćmiłowie
28.07
2021

KGW Ćmiłów czeka na głosy w konkursie kulinarnym

Koło Gospodyń Wiejskich w Ćmiłowie ma szanse na nagrody w konkursie kulinarnym "Najsmaczniejsze danie regionalne", organizowanym w ramach Festiwalu KGW "Polska od kuchni". Na razie, zgłoszony przez KGW z gminy Głusk "forszmak lubelski z kurdybankiem" jest w etapie wojewódzkim, a dalsze jego losy zależą od wyników głosowania, które właśnie się rozpoczęło.

By poprzeć lokalny przyzmak KGW Ćmiłów trzeba wysłać SMS o treści POK.3295 pod numer: 7248 (2,46 zł z VAT). Jedna osoba może oddać nieograniczoną liczbę głosów. Wszystkie są przyjmowane do 7 sierpnia do 13.00.

Propozycja KGW z Ćmiłowa jest jedną z 22, zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu, który organizuje Lokalna Organizacja Turystyczna "Inte - Gra". Wszystkie koła spotkają się 7 sierpnia w Zamościu na imprezie transmitowanej przez telewizję, podczas której będą przyrządzać konkursowe dania. Do finału krajowego awansują dwa koła, z których jedno wybierze jury, a drugie głosujący za pomocą SMS.

Forszmak lubelski, przygotowany przez gospodynie z gminy Głusk, jest przyrządzany na bazie mięsa wieprzowego z dodatkiem wędzonego boczku, kiełbasy i kiszonych ogórków oraz kurdybanku. To roślina lecznicza, która wspomaga przemianę materii, wzmacnia pracę wątroby i trzustki oraz reguluje pracę oskrzeli i płuc.

Źródło: IAS 24

(fot. arch. KGW w Ćmiłowie)

 
 
Powrót