USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Rodzinny festyn przy nowej świetlicy

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu Festynu rodzinnego
24.09
2021

Rodzinny festyn przy nowej świetlicy

Mieszkańcy Kazimierzówki w gminie Głusk mają świetlicę z prawdziwego zdarzenia. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę 26 września podczas festynu, połączonego ze szczepieniami i możliwością udziału w spisie powszechnym.

Świetlica w Kazimierzówce została wybudowana od podstaw dzięki wsparciu Unii Europejskiej. To parterowy obiekt o powierzchni użytkowej prawie 200 metrów kwadratowych. Znajdą się w nich m.in.: sala na spotkania i imprezy okolicznościowe, kuchnia, zaplecze socjalne, sanitariaty i pomieszczenia biurowe. Budynek jest również wyposażony w instalację fotowoltaiczną i parking na kilkanaście pojazdów.

Budowa i wyposażenie nowego obiektu kosztowały prawie 1 milion złotych, z czego około połowy stanowiła dotacja, którą Gmina Głusk pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uczestnicy niedzielnego festynu, który rozpocznie się o 14.00, będą mogli nie tylko obejrzeć nową świetlicę. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowują plac zabaw, a dla wszystkich gości występ kapeli i stoiska gastronomiczne. Ponadto dorośli uczestnicy będą mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19 jednorazową dawką preparatu Johnson&Johnson, a także wziąć udział w obowiązkowym spisie powszechnym, który kończy się kilka dni później. Za odmowę spełnienia tego obowiązku grozi grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Do skorzystania z tych propozycji i udziału we wspólnej zabawie zapraszają wójt gminy Głusk i Koło Gospodyń Wiejskich w Kazimierzówce.


(fot. UG Głusk)

 
Źródło: IAS 24
 
Plakat
Powrót