USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Nowe świetlice czekają na gości

Aktualności kulturalne i sportowe

Grafika z napisami
04.10
2021

Nowe świetlice czekają na gości

W tym tygodniu szkolenia cyfrowe, w przyszłym warsztaty kulinarne, a oprócz tego zajęcia profilaktyczne, rekreacyjne i artystyczne dla dzieci i dorosłych. To tylko kilka elementów szerokiej oferty nowych świetlic w Kazimierzówce i Głuszczeźnie, przygotowanej przez Bibliotekę - Centrum Kultury w Dominowie w gminie Głusk.

Na szkoleniach cyfrowych można się nauczyć m.in. korzystania z komputera, smartfonu i internetu przy załatwianiu spraw urzędowych czy bankowych, a także komunikacji ze znajomymi albo rodziną. To propozycja m.in. dla seniorów, nauczycieli i rodziców, osób zagrożonych bezrobociem i niepełnosprawnych, a także rolników i prowadzących działalność gospodarczą. Zajęcia z "Latarnikiem Polski Cyfrowej" będą się odbywać w październiku i listopadzie, a spotkania organizacyjne są planowane na czwartek 7 października o 17.00 w Kazimierzówce i 18.30 w Głuszczyźnie.

Kilka dni później w obydwu świetlicach odbędą się warsztaty carvingu, czyli zdobienia potraw warzywami. W środę 13 października o 11.00 pierwsze spotkanie jest planowane w Głuszczyźnie, a w piątek 15 października o 13.00 w Kazimierzówce. Chętni mogą się zapisywać telefonicznie pod numerami: 81 751 90 05 i 509 513 813.

Nowe obiekty mogą być również wykorzystywane na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, artystyczne, profilaktyczne i rekreacyjne, ale realizacja tych pomysłów zależy od samych zainteresowanych. Instruktorzy BCK w Dominowie są do dyspozycji w dni robocze, a szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w placówce osobiście lub telefonicznie albo na profilu BCK na Facebook’u.

 

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowe-swietlice-czekaja-na-gosci,25911.html

 
Powrót