USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Wzorowy debiut młodych tancerzy

Aktualności kulturalne i sportowe

Wzorowy debiut młodych tancerzy
11.10
2021

Wzorowy debiut młodych tancerzy

Zespół Tańca Ludowego „Mały Głusk” po raz pierwszy pojechał na Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego do Łańcuta i od razu został doceniony przez profesjonalne jury. Podczas występów w piątek 8 października grupa średnia zajęła w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce, a jej starsi koledzy zdobyli wyróżnienie.

- To dla nas ogromny sukces, ponieważ to bardzo prestiżowa impreza, w której wbrew nazwie startowały zespoły z całej Polski. Wprawdzie formalnie do rywalizacji mieli przystąpić uczestnicy z województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, ale ostatecznie przyjechały także zespoły z innych części kraju, a organizatorzy już zapowiedzieli, że od nowej edycji przegląd będzie mieć ogólnopolski zasięg - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową kierownik artystyczny i choreograf "Małego Głuska" Aleksandra Berecka.

Jej młodsi podopieczni zostali docenieni przez jury za widowisko obrzędowe, natomiast starsza grupa za suitę tańców lubelskich. - Sukces jest tym większy, że dla grupy średniej, w której występują dzieci w wieku do 8 lat, był to debiut na imprezie tej rangi. Z kolei grupa starsza zdobyła wyróżnienie za tańce lubelskie, choć prezentowały je także inne zespoły - dodaje Aleksandra Berecka.

Piątkowy przegląd zorganizowali Miejski Dom Kultury w Łańcucie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Łańcut".

Kolejnym wyzwaniem dla członków i opiekunów "Małego Głuska" będzie nagranie pierwszej płyty. Będzie to album z kolędami, które mają być nagrywane w listopadzie, a sama płyta powinna się ukazać przed świętami.

(fot. ZTL "Mały Głusk")

Źródło: IAS 24
https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wzorowy-debiut-mlodych-tancerzy-foto,25954.html
Powrót